Start
 
FZZ Metalowcy
Informator związkowy 14/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 lipca 2017 07:29

 
UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE 61 ROCZNICĘ POZNAŃSKIEGO CZERWCA 56 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 lipca 2017 12:38

W Poznaniu jak co roku odbyły się uroczystości upamiętniające pierwsze w powojennej historii Polski wystąpienie „robotników”, które miało miejsce w dniu 28 czerwca 1956r na ulicach miasta. Wystąpienie to zainicjowane przez pracowników HCP a w tamtym okresie czasu „Zakładach im. Józefa Stalina” rozlało się na pozostałe zakłady pracy robotniczej dzielnicy Wilda i w wielkim marszu niezadowolonych maszerujących pod hasłem „chleba i pracy” pochód kierował się ku centrum miasta, gdzie do w/w grupy dołączali mieszkańcy Poznania.

Pamiętając o tamtych wydarzeniach nazwanych dzisiaj „czarnym czwartkiem” lub też „powstaniem poznańskim” mając na uwadze fakt aby nigdy więcej w Naszej Ojczyźnie do takich sytuacji nie dochodziło w uroczystych obchodach 61 rocznicy tego wydarzenia brali udział członkowie NSZZ Pracowników H.Cegielski Poznań „METALOWCY”.

Członkowie naszego związku zawodowego jak zawsze brali czynny udział w obchodach upamiętniających „czarny czwartek” 1956 roku zarówno o godzinie 06:00 przed bramą byłej Fabryki W3, gdzie przed tablicą upamiętniającą te wydarzenia kwiaty złożyli członkowie Komisji Zakładowej Fabryki Pojazdów Szynowych pod przewodnictwem przewodniczącego kolegi Piotra Kaczmarka.


Jak też w godzinach południowych przed bramą główną HCP, gdzie wiązanki kwiatów pod tablicą tam się znajdującą złożyli przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych działających w HCP w tym także Przewodniczący MK NSZZ Pracowników H.Cegielski Poznań kolega Zdzisław Stróżyk.


Ponadto kwiaty w imieniu Komisji Zakładowych naszego związku złożył wiceprzewodniczący MK NSZZ Pracowników H.Cegielski Poznań kolega Dariusz Rychlewski.


Tym samym przedstawiciele Naszego zawiązku zawodowego „METALOWCY” oddali hołd kolegom „cegielszczakom” z czerwca 1956 roku.

 

/Marek Kunowski/

 


Poprawiony: poniedziałek, 10 lipca 2017 12:57
 
Zjazd Nadzwyczajny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 czerwca 2017 19:54

W dniu 27 czerwca 2017 siedzibie Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy" obradował Nadzwyczajny Zjazd Krajowy IX Kadencji 2014-2018. Przedmiotem obrad był wybór nowego Przewodniczącego Federacji po nagłej i niespodzianej śmierci dotychczasowego, wieloletniego szefa „Metalowców" – Romualda Wojtkowiaka. W głosowaniu tajnym nowym Przewodniczącym został kol. Mirosław Grzybek, reprezentujący okręg śląski. Delegaci wybrali również nowego V-ce Przewodniczącego Federacji, został nim kol. Zdzisław Stróżyk – przedstawiciel okręgu wielkopolsko-lubuskiego, pełniący na co dzień funkcję Przewodniczącego Metalowców z H. Cegielski Poznań S.A.

Gościem Zjazdu był przewodniczący OPZZ Jan Guz, który w swoim wystąpieniu przybliżył delegatom aktualną sytuacje w ruchu związkowym oraz o przygotowaniach do przyszłorocznego kongresu OPZZ.

/galeria/

 

Zarząd Federacji

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 20:16
 
Zawody Wędkarskie 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 15:50

W dniach 23- 25 maja 2017 na Kanale Gliwickim miały miejsce XI ogólnopolskie zwody wędkarskie w wędkarstwie spławikowym.

Organizatorem tegorocznych zawodów był Związek Zawodowy Przemysłu Elektromaszynowego oraz ZZPE Zakładów Mechanicznych „BUMAR – Łabędy S.A. W zawodach uczestniczyło 12 ekip w tym 6 reprezentowało naszą Federację Metalowcy.

Po raz trzeci z rzędy w zawodach zwyciężyli przedstawiciele naszej Federacji.

Tym razem po puchar branży OPZZ Metalowcy sięgnęła ekipa reprezentująca Metalowców – Mahle Polska Sp. z o.o. Krotoszyn.

Trzecie miejsce „wyłowili” reprezentanci Metalowców z Philips Leghting Poland S.A z Piły.  Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się przedstawiciel Metalowców kol. Jan Romańczak z ekipy Mahle Polska Sp. z o.o. z imponującym rezultatem wagowym - 7310 g.

W zawodach uczestniczyli również – MOZ NSZZ Pracowników Magazynów w Pile, ZZ Metalowcy Exhaust Systems z Sosnowca, ZZ Metalowcy Pracowników Philips Lighting Poland S.A. z Piły, ZZ Pracowników Ferroxcube Skierniewice oraz

wspólna ekipa Metalowcy FCA Poland z Bielska-Białej i Tychów.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na następne zawody za rok, które zgodnie z kalendarzem mają zorganizować Hutnicy.

/galeria/ 

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: poniedziałek, 26 czerwca 2017 16:01