Start
 
FZZ Metalowcy i Hutnicy
Zawierciańska Akcja Mikołaj 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 stycznia 2019 16:38

Chociaż po Świętach Bożego Narodzenia pozostały już tylko wspomnienia oraz zapach wigilijnych potraw. A świat żyje już innymi wydarzenia zwłaszcza tymi tragicznymi z Gdańska to pragniemy przybliżyć naszym członkom akcje jaką od 13 lat organizuje Międzyzakładowy Samorządny Związek Zawodowy Pracowników CMC Poland Sp. z o.o. i Spółek, którego Przewodniczącym jest Marek Kijas. Począwszy od 2006 do dnia dzisiejszego przy wsparciu Zarządu Huty CMC Zawiercie, Związek w ostatnią sobotę przed Wigilią organizuje akcje „Mikołaj”.

W tym dniu członkowie Zarządu Związku w przebraniu Mikołaja wychodzą na miasto i napotkanym dzieciom wręczają przepiękne, pluszowe maskotki ( co roku inne ) wraz ze słodyczami. W roku 2018 akcja ta miała miejsce w dniu 22 grudnia. Pomysł ten tak głęboko zakorzenił się wśród lokalnej społeczności, tak że już na początku grudnia mieszkańcy Zawiercia dzwonią i upewniają się, czy Mikołaje pojawia się na ulicach i którego dokładnie dnia odbędzie się akcja.

W dzisiejszej „zwariowanej” rzeczywistości nasi koledzy z Zawiercia udowadniają że Związki Zawodowe zrzeszone w naszych strukturach OPZZ nie tylko skutecznie dbają o interesy zatrudnionych, a potrafią nieś radość najmłodszym obywatelom naszego kraju.

Życzymy im aby nieśli tą radość za słowami dyrygenta WOŚP - J. Owsiaka „ do końca świata i jeden dzień dłużej”

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój wolny czas, aby dać najmłodszym odrobinę radości i zarazem nadziei że ten świat może być lepszy i wspanialszy. Dziękujemy również Zarządowi CMC Poland Sp. z o.o. za finansowe wsparcie akcji dla dobra lokalnej społeczności.

GaleriaMirosław Grzybek

FZZMiHPoprawiony: środa, 16 stycznia 2019 17:02
 
Zmiany w ustawie o związkach zawodowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 stycznia 2019 16:58

Z dniem 1 stycznia 2019 nastąpiła długo zapowiada nowelizacja ustawy o związkach zawodowych.

Dział prawny OPZZ przygotował stosowne opracowanie z którym powinien zapoznać się każdy działacz Zakładowej Organizacji Związkowej – Załącznik pdf.

 

Federacja ZZ MiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: środa, 09 stycznia 2019 17:08
 
Trudna sytuacja pracowników Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 grudnia 2018 20:33

Zbliżający się koniec roku to dla wielu naszych związkowców i firm w których pracują to podsumowanie 12 miesięcznego okresu funkcjonowania. To również czas planowania zadań i stawiania sobie celów na przyszłość. I chociaż wydaje się że obecnie w Polsce nie mamy większych zagrożeń utraty miejsc pracy to jednak jest to sytuacja bardzo mylącą. Pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu gdzie działalność prowadzi Organizacja Związkowa należąca do naszej Federacji prowadzi działania mające na celu ratowanie miejsc pracy. Pracownicy stoczni walczą o swój byt w sektorze przemysłu, który według zapowiedzi obecnego Premiera RP p. Morawieckiego ma być modelowym przykładem jak ma funkcjonować przedsiębiorstwo kierowane przez przedstawicieli Rządu. Zainteresowanych zapraszam do lektury Listu Otwartego – Wspólnej Reprezentacji ZZ działających w MSR Gryfia oraz opisu tej sytuacji przez Przewodnicząca Związku kol. Anetę Stawicką.

List otwarty.

Opis sytuacji.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2018 20:48
 
Rada Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 grudnia 2018 16:32

13 grudnia w Warszawie, po raz pierwszy w rozpoczynającej się kadencji 2018 – 2022 obradowała Rada Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce.

W nowej kadencji Rada Federacji liczy 43 członków. 17 osób pełni tę funkcje po raz pierwszy. Wszyscy nowi członkowie Rady zostali przywitani przez Przewodniczącego Federacji. W związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego zebrani uczcili minutą ciszy ofiary stanu wojennego. W obradach Rady uczestniczyli zaproszeni goście Kol. Halina Marszałek, kol. Aleksander Paluch, kol. Adam Sieczka oraz kol. Krzysztof Zielinski, którzy w poprzedniej kadencji byli szefami Okręgów, członkami Rady oraz Komisji Rewizyjnej. W podziękowaniu za pracę na rzecz Federacji zostały im wręczone pamiątkowe grawertony.

Następnie Rada podjęła stosowne Uchwały dotyczące funkcjonowania Federacji m.in. - Regulamin Obrad Rady, realizacji projektu europejskiego dotyczącego przemysłu motoryzacyjnego, zmian w Konfederacji Metalowców oraz Odznaki Zasłużony Działacz Federacji ( szczegóły w zakładce Odznaki )

W trakcie dyskusji Przewodniczący poinformował o planach działań Zarządu Federacji w nadchodzących miesiącach oraz o bieżących działaniach OPZZ i Rady Dialogu Społecznego. W trakcie dyskusji członkowie Rady przyjęli stanowisko popierające OPZZ, dotyczące wzrostu cen elektrycznej. Podsumowali mijający rok w działalności związkowej oraz zasygnalizowali problemy, wyzwania i zadania na rok przyszły.

Na zakończenie Rady uczestnicy łamiąc się tradycyjnym opłatkiem złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia, życząc sobie wiele wytrwałości w obronie praw pracowniczych i negocjowania podwyżek płac.

/galeria zdjęć/

Federacja ZZ MiH w Polsce

Mirosław Grzybek

Poprawiony: piątek, 14 grudnia 2018 16:41