Start
 
FZZ Metalowcy
Nekrolog PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 lutego 2018 16:50

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 16:51
 
Szkolenie Rady Okręgu Dolnośląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 lutego 2018 18:02

W dniach 15 – 17 luty 2018 w Cieplicach - Zdrój kolejna grupa związkowców, przedstawicieli Rady Okręgu Dolnośląskiego wzięło udział w szkoleniu, w ramach realizowanego przez Federację Związków Zawodowych Metalowcy projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału parterów społecznych w procesie stanowienia prawa”. Spotkanie było doskonałą okazją do podniesienia wiedzy, wymiany doświadczeń, przekazania informacji o sytuacji w poszczególnych zakładach i rozmów o najbliższych planach jakie będzie w tym roku realizować Federacja.

Poprawiony: niedziela, 18 lutego 2018 18:09
 
Polska potrzebuje większych płac. Nowy układ zbiorowy dla pracowników niemieckiego przemysłu metalowego i elektrycznego osiągnięty przez IG Metall. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 lutego 2018 16:49

W ostatnim czasie w mediach związkowych sporo uwagi zostało poświęcone negocjacjom płacowym prowadzonych przez naszych kolegów z IG Metall. W sytuacji kiedy nastąpił impas w rozmowach przy stale negocjacyjnym. Przedstawiciele i członkowie IG Metall zorganizowali masowe 24-godzinne strajki w zakładach przemysłu metalowego.
W tych akcjach udział wzięło ok. 500 000 pracowników zatrudnionych w 280 firmach.

Porozumienie dotyczące wzrostu płac osiągnięto, podczas szóstej rudy negocjacji z pracodawcami zorganizowanymi w SÜDWESTMETALL Badenii-Wirtembergii w nocy z 5 na 6 lutego po 13 godzinnych rozmowach.

Nowa umowa dla przemysłu Metalowego i Elektrycznego w Badenii-Wirtembergii – która jest umową pilotażową – zawiera m.in. wzrost płac o 4,3% od 1 kwietnia 2018 r. dla wszystkich pracowników oraz pozostałe elementy mające pływ na pensje pracowników oraz skrócenie czasu pracy.

Dla zainteresowanych szczegóły umowy zostały przetłumaczone przez nasze biuro do spraw współpracy zagranicznej FZZ Metalowcy prowadzone przez kol. Bogdana Kaczmarka.

 

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: środa, 14 lutego 2018 16:55
 
35 lat ZZ METALOWCY FŁT Kraśnik S.A. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 lutego 2018 21:59

W dniu 9 lutego 2018 r. jubileusz 35 – lecia działalności związkowej obchodzi członkowie Związku Zawodowego METALOWCY Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. W wystąpieniu okolicznościowym prezentującym dorobek i historię Związku Przewodniczący kol. Aleksander Paluch podkreślił, że miniony czas to nie tylko lata sukcesów i porażek, ale to przede wszystkim historia życia wielu pracowników i ich rodzin przez lata związanych z zakładem, niekiedy od szkoły zawodowej aż do osiągniecia wieku emerytalnego. Od momentu powstania Związku zmieniło się niemal wszystko - żyjemy w innej Polsce i w innej w Europie, ale nadal musimy pozostać wierni ideom związkowym w przekonaniu, że służyć tym co żyją z pracy własnych rąk to porostu obowiązek.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście – Przewodniczący Federacji ZZ Metalowcy kol. Mirosław Grzybek oraz Prezes FŁT – Kraśnik S.A. Pan Grzegorz Jasiński, którzy złożyli na ręce Przewodniczącego życzenia i gratulację za 35 lat działalności Związku.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia zasłużony dla OPZZ II stopnia : kol. Wiesław Makuch, Majczyna Wanda, Król Wiesław I stopnia: Bis Wojciech, Kasza Adam, Sadowska Krystyna, Wójcik Tomasz,

Zasłużony działacz Federacji „METALOWCY” : Tudrujek Aldona,

Pawlak Anna, Skórski Jacek, Rzepka Artur, Ciempiel Piotr, Oględzińska Agnieszka, Piasecka Małgorzata, Skorupa Małgorzata.

/galeria/

 

 

FZZ „Metalowcy”

Mirosław GrzybekPoprawiony: poniedziałek, 12 lutego 2018 22:07
 
Polska potrzebuje większych płac – negocjacje płacowe w ArcelorMitall Poland S.A. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 lutego 2018 17:31

W dniu 5 lutego 2018 Zakładowe Organizacje Związkowe działające w ArcelorMitall Poland S.A. będące stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy zawarły z Dyrekcją Spółki Porozumienie Płacowe na lata 2018 i 2019. Z dniem 1 stycznia 2018 podwyżka płac będzie wynosić 120 zł. miesięcznie na jednego pracownika, plus średnio 30 zł. miesięcznie na jednego pracownika w ramach podwyżek indywidulanych w skutkach od 1 kwietnia 2018. W związku ze zmianą płac zasadniczych średnie wynagrodzenia pracownika wynikające z zapisów ZUZP może dodatkowo wzrośnie o ok. 50 zł. W roku 2019 pakiet ekonomiczny będzie zawierał podobne wartości. Grupa ArcellorMitall Poland S.A. zatrudnia ok. 10 tyś pracowników zatrudnionych w 6 zakładach – Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Zdzieszowicach, Świętochłowicach i Chorzowie.

 

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: środa, 07 lutego 2018 17:40
 
Polska potrzebuje większych płac – negocjacje płacowe w FŁT Kraśnik S.A. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 stycznia 2018 21:19

Pierwszą Zakładową Organizacją Związkową zrzeszoną w Federacji Związków Zawodowych Metalowcy, która przełamała „barierę” i poinformowała Zarząd Federacji o przebiegu i skutkach tegorocznych negocjacji płacowych są Metalowcy z Fabryki Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. W wyniki przeprowadzonych negocjacji uzgodniono podwyżkę płac w wysokości 130 zł. średnio miesięcznie na jednego pracownika z dniem 1 stycznia 2018 roku. Dodatkowo pracownicy bezpośrednio produkcyjni poszczególnych wydziałów otrzymają średnio miesięcznie kwotę 30 zł. na osobę. Mamy nadzieję że za przykładem kolegów z Kraśnika pójdą koleżanki i koledzy z innych zakładów i za pośrednictwem naszej strony internetowej poinformują o przebiegu rozmów płacowych.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: wtorek, 30 stycznia 2018 21:25