Start
 
FZZ Metalowcy
Rada Okręgu Dolnośląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:31

W dniu 06.12.2017r w siedzibie Rady Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu odbyło się przedświąteczne posiedzenie Rady Okręgu w którym uczestniczył przewodniczący Federacji ZZ Metalowcy kol. Mirosław Grzybek.

Członkowie Rady w trakcie dyskusji omówili obecną sytuację w ruchu związkowym w zakładach dolnośląskich . Zwrócili uwagę na najczęstsze problemy z którymi borykają się działacze związkowi. Przewodniczący zakładowych organizacji związkowych przedstawili obecną sytuację płacową w macierzystych zakładach pracy.

Przewodniczący Federacji przekazał najnowsze informacje dotyczące działalności ZZ Federacji Metalowcy. Omówił prace zespołu roboczego FZZM i FHZZ.

Poinformował o planowanych szkoleniach związkowych. Grudzień to magiczny miesiąc. Wszyscy uczestnicy spotkania po zakończeniu części merytorycznej jak co roku podzielili się opłatkiem. Życzyli sobie nawzajem przede wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia natomiast w nadchodzącym 2018 roku większej skuteczności w pracy związkowej.

 

 

Przewodniczący

Rady Okręgu Dolnośląskiego

Lucjan Machul

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:35
 
Informator związkowy 16/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:06

 
Ostanie pożegnanie śp. Władysława Ostrowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 listopada 2017 16:11

W dniu 28 listopada 2017 w Barlinku najbliżsi, rodzina, znajomi, koleżanki i koledzy pożegnali Przewodniczącego Rady Okręgu Zachodniopomorskiego Federacji METALOWCY śp. Władysława Ostrowskiego.

Kolega Władysław długie lata pełnił funkcje Przewodniczego Związku Zawodowego Metalowcy w macierzystym zakładzie – dawniej Bomet Barlinek a obecnie Liberty Forging Europe. Przez ostanie 15 lat w Federacji pełnił różne funkcje statutowe, członka - Komisji Rewizyjnej, Prezydium i Rady Federacji. W naszej pamięci na zawsze pozostanie jako wzór działacza związkowego dla którego niesienie pomocy drugiemu człowiekowi było celem priorytetowym w działaniu. W jego osobie utraciliśmy wspaniałego przyjaciela i kolegę.

Cześć jego pamięci !


Zarząd Federacji ZZ Metalowcy pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w uroczystościach pogrzebowych.FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 16:17
 
Szkolenie z zakresu prowadzenia negocjacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 listopada 2017 20:39

Jak ważnym elementem w działalności Zakładowej Organizacji Związkowej jest umiejętność prowadzenia negocjacji nie należy nikogo przekonywać. Aby wesprzeć te umiejętności oraz warsztat naszych działaczy, Federacja w dniach 24 – 25 listopada 2017 zorganizowała szkolenie, które przeprowadził ekspert OPZZ kol. Paweł Śmigielski. W spotkaniu wzięło udział 32 osób reprezentujące 5 okręgów ( wielkopolski, lubelski, śląski, dolnośląski, łódzki ). Uczestnicy szkolenia pogłębili wiedzę z zakresu prowadzenia dialogu i sztuk negocjacyjnych. Mieli również okazje bezpośrednio wymieć się uwagami i spostrzeżeniami na temat swoich zakładów pracy oraz zapoznać się z ich aktualną sytuacją.

Zarząd Federacji mając na uwadze opracowanie danych o sytuacji osób zatrudnionych w przemyśle metalowym. Zwrócił się do uczestników o wypełnienie stosownej ankiety.

Z tym samym apelem zwracamy się do pozostałych ZOZ o wypełnienie zamieszonej w pdf ankiety i przesłanie na adres email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , która posłuży do opracowania przez Federacje sytuacji w sferze wynagrodzeń.

Wyniki tej ankiety zostaną opracowane i przesłane do Okręgów stanowiąc zapewne oczekiwane informacje jak kształtują się nasze płace. Mamy nadzieje że przygotowany materiał posłuży ZOZ w trakcie prowadzenia negocjacji płacowych.

 

Ankieta.FZZ Metalowcy

Mirosław GrzybekPoprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2017 20:47