Start
 
FZZ Metalowcy i Hutnicy
Zawody wędkarskie 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 18:23

W dniach 7-9 czerwca 2019 odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w wędkarstwie spławikowym Branży Przemysł OPZZ.

Organizatorem zawodów kolejny raz był Związek Zawodowy METALOWCY Mahle Polska Sp. z o.o. Krotoszyn. W zawodach uczestniczyło 15 ekip w tym 10 reprezentowało Federację Metalowców i Hutników, 2 ekipy reprezentowały z Federację Chemików, 2 ekipy reprezentowały ZZPE oraz 1 ekipa miejscowa.

Po puchar Branży Przemysł OPZZ sięgnęli przedstawiciele ArecelorMittal ze Świętochłowic. Na drugim uplasowali się ubiegłoroczni zwycięscy MOZ NSZZ Pracowników Magazynów w Pile, trzecie miejsce wywalczyli wędkarze Hurtowni Napoi z Krotoszyna.

Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się przedstawiciel miejscowej drużyny kol. Krawiec Karol z rezultatem wagowym – 7 810 g. Drugie miejsce wyłowił kol. Obarski Marek reprezentant Magazynów Piła - 7 140 g. a trzecie kol. Romańczuk Jan – Metalowcy Piła – 7 090 g. Największą rybę zawodów złowił kol. Obarski Marek jego leszcz ważył 1 230 g.

W zawodach uczestniczyli - ZZ Metalowcy Pracowników Philips Lighting Poland S.A. z Piły, ZZ Pracowników Ferroxcube Skierniewice, Metalowcy Mahle Berh Ostrów Wlk., 2 ekipy - ArcelorMitall z Krakowa i Sosnowca, 2 ekipy Metalowców z Mahle Krotoszyn, Huta Cynku Miasteczko Śląskie oraz PCO Warszawa, Bumar Łabędy, MZZPZ Azoty Puławy oraz NSZZ Przemysłu Szklarskiego Żary.

Łącznie wyłowionych zostało 117 kg. ryb co stanowi średnią na jednego uczestnika ok. 2,6 kg.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na następne zawody za rok.

/galeria/

FZZMiH

Mirosław GrzybekPoprawiony: wtorek, 11 czerwca 2019 15:28
 
Ostanie pożegnanie śp. Jana Guza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 maja 2019 21:10

W dniu 29.05.2019 roku w Białej Podlaskiej miały miejsce uroczystości pogrzebowe śp. Jana Guza  Przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.  W ostatniej drodze towarzyszyli mu: rodzina, przyjaciele, przedstawiciele strony rządowej, politycy, organizacje związkowe i organizacje pracodawców Rady Dialogu Społecznego, przedstawicie ogólnopolskich organizacji związkowych, przedstawicie wojewódzkich i powiatowych struktur OPZZ oraz przedstawicie międzyzakładowych i zakładowych organizacji związkowych należących do OPZZ.

Kronika OPZZ.

 

Mirosław Grzybek

Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce

Poprawiony: niedziela, 02 czerwca 2019 20:21
 
Polska potrzebuje wyższych płac – zakończone negocjacje w FCA Poland PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2019 05:18

W dniu 30 kwietnia 2019 po dwumiesięcznych negocjacjach  Zakładowe Organizacje Związkowe prowadzące działalność statutową w FCA Poland S.A. i FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. zrzeszone w FZZ Metalowców i Hutników  zawarły porozumienie płacowe na rok 2019, które gwarantuje każdemu zatrudnionemu pracownikowi :

  • Z dniem 1 kwietnia 2019 wzrost płacy miesięcznej o 451,71 zł. co przekłada się na wzrost stawki godzinowej w wysokości  2,70 zł. wraz z premią
  • Wyrównanie od 1 stycznia 2019 w kwocie 1350 zł.
  • Dopłatę w wysokości 75 zł. za każdą zorganizowaną sobotę w godzinach nadliczbowych,

Po prowadzeniu w życie w/w podwyżki nowo zatrudniona osoba po 3 miesięcznym okresie próbnym otrzyma płacę miesięczną w raz z premią w wysokości ok. 3 500  zł. (tj. stawka godzinowa 20,50 zł.)

W FCA Poland S.A. montującym w Tychach samochody Fiat 500 i Lancie Y zatrudnionych jest ok. 2600 pracowników a w FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. produkującym w Bielsku-Białej silniki pracuje ok. 1300 pracowników.

 

FZZMiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: środa, 08 maja 2019 05:21
 
Apel Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce ws. Decyzji Zarządu Arcelor Mitall Poland S.A. o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowi w krakowskim oddziale. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 maja 2019 15:36

Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce zwróciła się z Apelem do Premiera RP Pan Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań w związku z decyzją Zarząd ArcelorMittal Poland SA o planowanym wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowni krakowskim oddziale. Decyzja Zarząd Spółki podyktowana jest rosnącymi cenami uprawnień do emisji CO2 , wysokim poziomem importu z krajów spoza Unii Europejskiej, a także bardzo wysokimi kosztami produkcji. W związku z wstrzymaniem pracy wielkiego pieca i stalowni jest zagrożonych ponad 800 miejsc pracy. Szczegóły sytuacji w Apelu.

APEL.PDF

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 15:42
 
Obchody Dnia Metalowca i Dnia Hutnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 maja 2019 15:14

Wspólne obchody Dnia Metalowca i Dnia Hutnika zorganizowane przez nowo powstały Okręg Małopolski w Szaflarach. Na uroczystości po raz pierwszy wręczono nowe odznaczenia Zasłużonych do Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce.

Szczegóły na stronie załączonego Magazynu Hutniczego.

Wiceprzewodniczący Piotr Kursatzky

Poprawiony: piątek, 31 maja 2019 21:05