Start
Reklama
 
FZZ Metalowcy
„Wysokie kompetencje ….” w okręgu Warmińsko-mazurskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 19:31

W dniach 8-10 czerwca 2018 kolejna grupa związkowców, przedstawicieli Rady Okręgu Warmińsko-mazurskiego, uczestniczyła w szkoleniu w ramach realizowanego przez Federacje projektu społecznego. Uczestnicy wykorzystali czas na zgłębienie swojej wiedzy z zakresu ekonomii, finansów firm i stanowienia prawa. W trakcie wspólnie spędzonego czasu wymienili się doświadczeniami z własnej działalności związkowej. Biorący udział w spotkaniu Przewodniczący Federacji zaprezentował wnioski płynące z zakończonego Kongresu OPZZ.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 19:37
 
X Konferencja Sprawozdawczo-wyborcza NSZZ Metalowcy Pracowników GE Power Controls S.A. w Łodzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 czerwca 2018 15:11

W dniu 7 czerwca 2018 miała miejsce konferencja Sprawozdawczo-wyborcza NSZZ Metalowcy Pracowników GE Power Controls S.A. w Łodzi. Delegaci podsumowali mijającą kadencję, wybrali 9 osobowy Zarząd Związku oraz 3 osobową Komisje Rewizyjną. Delegaci przewodnictwo Związku na kolejne 4 lata powierzyli kol. Annie Kowalskiej. W obradach uczestniczył Przewodniczący Federacji MiH Mirosław Grzybek oraz V-ce Przewodnicząca Federacji pełniąca obowiązki Przewodniczącą Okręgu Łódzkiego kol. Magdalena Dura. W trakcie dyskusji przedstawiciele Zarządu Federacji przybliżyli uczestnikom aktualne działania Federacji oraz zaprezentowali wnioski płynąca z zakończonego Kongresu OPZZ.

Wszystkim nowo wybranym członkom władz statutowych Zarząd Federacji składa gratulacje i życzenia owocnej i aktywnej pracy na rzecz reprezentowanych załóg oraz obrony praw pracowniczych.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: piątek, 08 czerwca 2018 15:15
 
Kongres OPZZ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 maja 2018 18:32

W ostatnim tygodniu w centrum wydarzeń związkowych był skupiony na IX Kongresie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Kongres obradował w dniach 24 – 25 maja 2018 w Warszawie. Z ramienia Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników uczestniczyło w nim 16 delegatów. Nasza reprezentacja po Związku Nauczycielstwa Polskiego posiadła drugą liczbę delegatów. Hasłem tegorocznego Kongresu było „ Polska potrzebuje wyższych płac”. Nasi delegaci czynie uczestniczyli w obradach włączając się do prac poszczególnych komisji. W Prezydium Kongresu zasiadł kol. Grzybek Mirosław, w komisjach skrutacyjnych kol. Kosin Grzegorz i kol. Murawski Jacek. Wystąpienie w imieniu Branży Przemysł zaprezentował kol. Grzybek Mirosław.

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 19:04
Więcej…
 
Zawody wędkarskie 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 maja 2018 18:46

W dniach 25 - 26 maja 2018 miały miejsce XII Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w wędkarstwie spławikowym Branży Przemysł OPZZ zorganizowane w roku jubileuszowym 110-lecia ruchu związkowego Metalowców w Polsce. Organizatorem tegorocznych zawodów był Związek Zawodowy METALOWCY Mahle Polska Sp. z o.o. Krotoszyn. Zawody zostały przeprowadzone na Jeziorze Odrzykowskim. W zawodach uczestniczyło 11 ekip w tym 7 reprezentowało Federację Metalowcy, 3 ekipy z Federacji Hutniczych Związków Zawodowych i 1 ekipa z ZZPE. Po raz trzeci po puchar Branży Przemysł OPZZ sięgnęli przedstawiciele MOZ NSZZ Pracowników Magazynów w Pile. Na drugim i trzecie miejscu uplasowały się ekipy gospodarzy z Mahle Krotoszyn. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się przedstawiciel zwycięskiej drużyny  kol. Marek Skiba z imponującym rezultatem wagowym – 14 010 g. W zawodach uczestniczyli - ZZ Metalowcy Exhaust Systems z Sosnowca, ZZ Metalowcy Pracowników Philips Lighting Poland S.A. z Piły, ZZ Pracowników Ferroxcube Skierniewice, Metalowcy Mahle Berh Ostrów Wlk., 3 ekipy - ArcelorMitall z Krakowa, Sosnowca i Świętochłowic oraz PCO Warszawa. W tym roku ryba „brała” wyjątkowo – ponieważ drugi i trzeci zawodnik wyłowi po ok. 10 kg. Łącznie wyłowionych zostało 161 kg. co stanowi średnią na jednego uczestnika ok. 5 kg. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na następne zawody za rok.

/galeria/

/tabela wyników/

FZZMiH

Mirosław GrzybekPoprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 19:14
 
Piknik Związkowy Tyco Electronics Bydgoszcz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 maja 2018 19:00

W dniu 19 maja 2018 związkowcy zrzeszeni w Związku Zawodowym Metalowcy przy Tyco Electronics zorganizowali piknik dla członków związków z okazji 20-lecia powstania organizacji. Przewodniczący Związku kol. Krzysztof Zieliński zaprezentował rys historyczny związku. Uczestniczący w spotkaniu Przewodniczący Federacji poinformował o aktualnej sytuacji w ruchu związkowym Mirosław Grzybek. Przedstawiciel firmy prawniczej CDO 24 udział zainteresowanym porad prawnych. Wspaniała pogoda oraz atmosfera towarzysząca piknikowi była doskonała okazją do integracji, rozmów, wymiany doświadczeń oraz odskocznią od spraw codziennych. W wśród uczestników nie mogło zabraknąć Przewodniczącej Okręgu Kujawsko-pomorskiego Federacji kol. Małgorzaty Łobody.

/galeria/

FZZMiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 19:08