Start
 
FZZ Metalowcy
15 Międzynarodowa Konferencja fundacji Otto Brenner Stiftung PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 kwietnia 2014 19:45

W dniach 2-3 kwietnia 2014 w Brukseli została zorganizowana 15 Międzynarodowa Konferencja przez Fundację im. Otto Brenner Stiftung.

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji, w której uczestniczyło blisko 500 uczestników było hasło „Perspektywy Europy Socjalnej” w dobie bezrobocia i przyszłości młodego pokolenia europejczyków.

W dyskusji skupiono się na problemie lepszej przyszłość dla młodego pokolenia i zadań, jakie powinna spełnić Unia Europejska w tym zakresie.

Dużym zainteresowaniem przez uczestników został przyjęty panel – widowisko zorganizowane przez młodych działaczy związkowych w tym również przedstawicieli młodzieżówki OPZZ.

Młodzi ludzie w dynamiczny sposób zaprezentowali obecną niełatwą sytuację młodzieży – bezrobocie, brak perspektyw, brak pracy mino ukończonych np. 5 fakultetów, brak możliwości zaciągnięcia kredytu, brak posiadania stałej pracy na czas nieokreślony, wysokie koszty samodzielnego mieszkania.

Młodzi zaprezentowali bolączki, ale nie zaprezentowali żadnych konkretnych rozwiązań, aby te problemy przezwyciężyć. Wskazali jedynie, że oczekują tego od polityków startujących w tegorocznych majowych wyborach do euro-parlamentu.

Uczestniczący w konferencji przedstawiciele z Polski w swoich wytępieniach podkreśli, że Europie potrzeba nowego mocnego impulsu, aby ponownie stała się ona dynamicznym organizmem pozytywnie oddziałującym na obywatela Zjednoczonej Unii.

W konferencji uczestniczyło 12 przedstawicieli naszej Federacji.

 

Mirosław Grzybek

FZZ Metalowcy

 

Poprawiony: niedziela, 13 kwietnia 2014 19:49
 
Dzień Metalowca 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 kwietnia 2014 19:23

Organizacją tegorocznych CENTRALNYCH DNI METALOWCA zajęła się Rada Okręgu ZZ METALOWCY Województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Okręgu kol. Bogdana Kaczmarka. Obchody odbyły się w ostatnią niedzielę (weekend) marca dniach 28 - 29.03.2014 r., kiedy to tradycyjnie zgodnie z nadal obwiązującą Uchwałą z Rady Państwa z roku 1964 ustanowiono „Dzień Metalowca” - święto wszystkich pracowników zatrudnionych w przemyśle „metalowym”.

W obchodach udział wzięło blisko 120-tu związkowców z 10 Okręgów Federacji ZZ METALOWCY reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe.

Uroczystą akademię poprowadził kol. Kaczmarek, który przywitał wszystkich uczestników przypomniał historie Dnia Metalowca oraz zapoznał z aktualną sytuacją wielkopolskich metalowców.

W dalszej części uroczystości kierownictwo Federacji ZZ Metalowcy wraz z Przewodniczącym kol. Romualdem Wojtkowiakiem złożyli życzenia z okazji Dnia METALOWCA wszystkim metalowcom oraz zaprezentowali aktualną sytuację w ruchu związkowych z perspektywy naszej Federacji oraz OPZZ.

Następnie wyróżniającym się działaczom Zakładowych Organizacji Związkowych zostały wręczone odznaczenia federacyjnych.

W trakcie drugiego dnia uczestnicy spotkania zapoznali się z urokami miasta Poznania w trakcie zorganizowanej przez organizatorów wycieczce po Poznaniu. Oprócz walorów poznawczych zakątków naszego kraju Dzień Metalowca to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń związkowych i poznania problemów, z jakimi borykają się, na co dzień nasi działacze w obronie praw pracowniczych.

/galeria/

 

Mirosław Grzybek

FZZ Metalowcy

Poprawiony: niedziela, 13 kwietnia 2014 19:42