Start
 
FZZ Metalowcy
Polsko-niemieckie spotkanie związkowe Grupy Magneti Marelli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 października 2017 19:21

W dniach 5-6 października 2017 Zarządy Związków Zawodowych działające w zakładach Grupy Magneti Marelli w Sosnowcu gościły dwuosobową delegację przedstawicieli IG Metall – Yvonne Krug oraz Torsten Maier - z zakładów Automotive Leighting GmbH z Broterodde ( Grupa Magneti Marelli w Niemczech) .

Torsten Maier pełni obowiązki przewodniczącego Rady Zakładowej w macierzystym zakładzie oraz jest członkiem Europejskiej Rady Zakładowej, w składzie której przedstawicielem polskich zakładów jest kol. Elżbieta Szkotak.

Delegacja zwiedziła hale produkcyjne, zapoznała się z warunkami pracy i funkcjonowaniem WCM, z którym niemieccy koledzy są dopiero zapoznawani. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy organizacjami związkowymi w ramach Grupy.

 

FZZ Metalowcy

Elżbieta Szkotak

Poprawiony: wtorek, 10 października 2017 19:25
 
Spotkanie Młodych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 października 2017 18:06

W dniach 29-30 września 2017 w Warszawie (w siedzibie Federacji) miało miejsce spotkanie Młodych Metalowców. Jest to kontynuacja rozpoczętego w tamtym roku cyklu spotkań młodych działaczy naszej Federacji, będących jej przyszłością. W spotkaniu wzięło udział 21 osób reprezentujące 6 okręgów ( wielkopolski, warszawski, lubelski, podkarpacki, dolnośląski, łódzki ) W pierwszym dniu przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy zapoznał uczestników spotkania z prawnymi zagadnieniami funkcjonowania Zakładowej Organizacji Związkowe, ze szczególnym uwzględnieniem obustronnych zobowiązań na linii pracodawca – związek zawodowy. W drugiej części trenerka fundacji COZZ ( Centrum Organizowania Związków Zawodowych ) zaprezentowała sposób budowania Związku Zawodowego poprzez poszerzanie bazy związkowej w najbliższym otoczeniu swojej pracy ( zespole, wydziale, zakładzie). W drugim dniu w trakcie dyskusji z przedstawicielami Zarządu Federacji, młodzi zeprezentowani swoje spostrzeżenia oraz uwagi dotyczące ich wizji funkcjonowania związków zawodowych. Na zakończenie została podjęta wspólna deklaracja kolejnego spotkania w pierwszym kwartale przyszłego roku./galeria/

 

FZZ Metalowcy

Mirosław GrzybekPoprawiony: poniedziałek, 02 października 2017 18:15
 
Spotkanie szkoleniowe Okręgu Warmińsko - Mazurskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 września 2017 16:15

W dniach 21-24 września 2017 Rada Okręgu Warmińsko-Mazurskiego FZZ Metalowcy zorganizowała spotkanie szkoleniowe dla przedstawicieli naszej Federacji. W szkoleniu udział wzięło 58 uczestników reprezentujących 8 okręgów (dolnośląski, śląski, opolski, świętokrzyski, kujawsko-pomorski, wielkopolsko-lubuski, mazowiecko-podlaski, warmińsko-mazurski ). Biorący udział w spotkaniu Przewodniczący Federacji przybliżył zebranym planowane przez Sejm zamiany w ustawie o związkach zawodowych, które są wymuszone przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego ( z dnia 2 czerwca 2015 Sygn. akt K 1/13), stanowiący że „członkiem związku zawodowego może być również osoba wykonująca pracę zarobkową”. Zaprezentował również aktualne działania Federacji. Uczestnicy wymienili się informacjami ze swoich zakładów pracy. Z dużym niepokojem przyjęta została informacja o zwolnieniu z pracy Zakładowego Inspektora Pracy w jednym z zakładów z terenu Opolszczyzny. W sobotę uczestnicy spotkania zwiedzili Zamek w Trokach oraz stolicę Litwy Wilno. /galeria/

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2017 19:05