Start
 
FZZ Metalowcy
Szkolenie związkowe w dniach 3-5 czerwca 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 kwietnia 2016 15:53

Rada Okręgu Śląskiego FZZ Metalowcy

Zaprasza na szkolenie związkowe w dniach 3-5 czerwca 2016

Rada Okręgu Śląskiego FZZ Metalowcy w Katowicach pragnie poinformować, że w dniach 3-5 czerwca 2016 Ośrodku Wypoczynkowo Szkoleniowym Regor w Brennej ul. Jawornik 4, organizuje szkolenie związkowe dla członków Federacji ZZ Metalowcy.

Przewodnim tematem tegorocznego szkolenia będzie: Negocjacje zbiorowe w zakładzie pracy prowadzone przez Zakładową Organizację Związkową - praktyczne wskazówki szkolenie poprowadzi ekspert OPZZ kol. Paweł Śmigielski.

 

Osoby zainteresowane szkoleniem proszę o kontakt do dnia 16 maja 2016:

  • Z NSZZ Pracowników FCA Poland S. A. i Spółek w Bielsku-Białej – 33 813 21 37, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  • lub Mirosław Grzybek - 691 864 853,

 

W załączniku program szkolenia oraz informacje szczegółowe w pdf.

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2016 15:58
 
Dzień Metalowca 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 15:42

W dniach 21-23 kwietnia 2016 w Jarnołtówku w ośrodku FWP Ziemowit miały miejsce uroczyste obchody tegorocznego DNIA METALOWCA. Organizacją spotkania związkowców zrzeszonych w Federacji Metalowcy zajęła się Rada Okręgu województwa Opolskiego pod przewodnictwem Przewodniczącej Rady Okręgu kol. Haliny Marszałek. W obchodach udział wzięło ponad stu związkowców, reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe zrzeszone w FZZ Metalowcy. Podczas uroczystej Akadami wyróżniającym się działaczom Zakładowych Organizacji Związkowych zostały wręczone odznaczenia OPZZ oraz Federacji i tak:

I. Na wniosek Przewodniczącego FZZ Metalowcy Przewodniczący OPZZ przyznał odznakę – „Za zasługi dla OPZZ” dla:

kol. Narloch Grzegorz,

kol. Kensy Piotr,

kol. Grablewski Marek,

II. Na wniosek Przewodniczących Okręgów  Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowcy przyznał odznakę  „ Zasłużony Działacz FZZ Metalowcy” dla:

kol. Jeżyk Grzegorz,

kol. Koziołek Arkadiusz,

kol. Ciamciak Łukasz,

kol. Pieronek Piotr,

kol. Laszczak Krzysztof,

W trakcie spotkania uczestnicy zostali zapoznani z aktualną sytuacja w ruchu związkowym z perspektywy Federacji i OPZZ. Przewodniczący Federacji kol. Roman Wojtkowiak przybliżył uczestnikom najnowsze wiadomości z Zespołu Problemowego ds. prawa pracy, funkcjonującego w ramach Rady Dialogu Społecznego, w której reprezentuje OPZZ.

Aktualnie dyskusja dotyczy dwóch bardzo istotnych ustaw – ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o emeryturach i rentach. Obecnie nie ma zagrożeń dotyczących funkcjonowania Zakładowych Organizacji Związkowych na teranie zakładów pracy, ale niektóre zaproponowane zamiany mogą nieś utrudnienia np. rejestracja zamian w KRS ciągu 7 dni, wyłącznie 1 dniowe doraźne oddelegowania dla członków Zarządu oraz podniesienie progu reprezentatywności z 7 na 10 % w przypadku ZOZ zrzeszonych w Federacji i OPZZ. W przypadku emerytur stanowisko Związków zawodowych jest jednoznaczne - dotyczy oczywiście powrotu do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn oraz możliwości skorzystania ze świadczenia wynikającego ze stażu pracy 35 kobieta i 40 mężczyzna.

Na zakończenie akademii Rada Okręgu Opolskiego podziękowała kol. Zygmunt Wojtal za długoletnią działalności i aktywność na rzecz Federacji oraz Zakładowych Organizacji Związkowych w terenu opolskiego.

W trakcie tych dwóch dni licznie prowadzone rozmowy pomiędzy przedstawicielami Zakładowych Organizacji Związkowych pozwoliły na wymianę doświadczeń i rozwiązań, które powinny zaowocować w codziennej pracy związkowej.

/galeria/

 

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: wtorek, 26 kwietnia 2016 15:44
 
Obchody 60 rocznicy poznańskiego Czerwca 1956 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 17:17

28 czerwca 2016 mija 60 lat od pierwszego strajku i pierwszego buntu robotniczego o zasięgu ogólnopolskim, jaki miał miejsce w PRL. Strajk wybuchł w czwartek 28 czerwca 1956 roku w Zakładach Przemysłu Metalowego H. Cegielskiego i przerodził się w spontaniczny protest uliczny Wielkopolan przeciw władzy. W buncie tym udział brali związkowcy zrzeszeni w szeregach Metalowców.

Celem upamiętnienia 60 rocznicy tych wydarzeń Międzyzakładowa Komisja NSZZ Pracowników H. Cegielski-Poznań S.A. "METALOWCY" serdecznie zaprasza członków Federacji Metalowcy na obchody uczczenia rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 r. w niedziele 26 czerwca 2016 r. o godz. 11.00.

Wszystkie zakładowe Organizacje Związkowe oraz Rady Okręgów zainteresowanych udziałem w manifestacji są proszone o potwierdzenie przybycia do dnia 30 kwietnia 2016 r.


Apel NSZZ Pracowników H. Cegielski-Poznań S.A. "METALOWCY".

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 17:21
 
Pomoc dla Janka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 17:07

Rada Okręgu Dolnośląskiego zwraca się z gorącym apelem do wszystkich Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Metalowcy oraz do wszystkich związkowców i ludzi dobrej woli o pomoc dla kol. Janka Paciorkowskiego.

W dniu 18 marca 2016 w budynku, w którym mieszkał kol. Janek miał miejsce pożar w wyniku, którego zniszczeniu uległo całe mieszkanie i wszystkie przedmioty w nim się znajdujące.

Informacje gdzie należy przekazać pomoc dla kol. Janka znajdują się w apelu Rady Okręgu Dolnośląskiego.

Do apelu został dołączony protokół potwierdzający pożar, będący dokumentem na podstawie, którego Zakładowe Organiczne Związkowe mogą udzielić wsparcia finansowego i materialnego.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 

Protokół z pożaru.

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 17:16