Start
 
FZZ Metalowcy
Manifest PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 października 2015 17:42

Koleżanki i Koledzy

Przedstawiony w załączniku manifest był dyskutowany na Kongresie  Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych w Paryżu w dn. 29 września – 2 października br. Jest on kolejnym elementem wpisującym się w dyskusję dotyczącą rozwoju i przyszłości przemysłu w Europie.

Dyskusję na powyższy temat ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji przemysłu w Polsce i Niemczech od kilku lat prowadzi Konfederacja Związków  Zawodowych Metalowców w Polsce razem z Sekretariatem Metalowców NSZZ Solidarność oraz Niemieckim IG Metall, o czym już wcześniej informowaliśmy.

Manifest.

Romuald Wojtkowiak

Przewodniczący

FZZ Metalowcy

Poprawiony: piątek, 09 października 2015 17:46
 
Szkolenie SIP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 października 2015 16:10

W dniach 1-3 października, w Spale, odbyło się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy zorganizowane przez Federację Związków Zawodowych „Metalowcy" oraz  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

W szkoleniu uczestniczyło 70 osób. Wśród nich społeczni inspektorzy pracy, przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych w komisjach BHP, oraz osoby przygotowujące się do pełnienia roli SIP.

Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania Społecznej Inspekcji Pracy w zakładach pracy. Omawiali prawne i techniczne zagadnienia ochrony pracy ze szczególnym uwzględnieniem branży metalowej. W trakcie dyskusji mieli okazję wymienić doświadczenia z macierzystych zakładów pracy.

Uczestnicy szkolenia spotkali się z wiceprzewodniczącą OPZZ, Wiesławą Taranowską, oraz Renatę Górną, członkinią Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP z ramienia OPZZ.

Wiesława Taranowska przedstawiła sytuację w ruchu związkowym ze szczególnym uwzględnieniem medialnych ataków na związki zawodowe, które pojawiają się przed wyborami parlamentarnymi. Zaprezentowała ponadto możliwości płynące z wykorzystania środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz odpowiedziała na liczne pytania dotyczące m.in. możliwości powrotu do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Renata Górna omówiła zagadnienia, którymi zajmowali się członkowie  Rady Ochrony Pracy w upływającej kadencji.

Szkolenie zakończyło wręczenie certyfikatów o ukończeniu kursu.

/galeria zdjęć/

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:23
 
List do Elżbiety Bieńkowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 października 2015 17:01

Jak już wcześniej informowaliśmy 26. 08. br w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie Konfederacji Związków Zawodowych Metalowcy, Sekretariatu Metalowcy NSZZ Solidarność z przedstawicielami IG Metall. Zgodnie z ustaleniami ze spotkania Koledzy z IG Metall przygotowali list do P. Komisarz Elżbiety Bieńkowskiej odpowiedzialnej za politykę przemysłową w UE.

Treść listu podajemy do wiadomości.

 

Romuald Wojtkowiak

Przewodniczący FZZ Metalowcy

Poprawiony: czwartek, 01 października 2015 17:03