Start
 
FZZ Metalowcy
18 kwietnia 2015 manifestacja OPZZ w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 marca 2015 16:58

Obradujące w dniu 10 marca 2015 roku Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych podjęło decyzję o przeprowadzeniu 18 kwietnia 2015 ogólnokrajowej manifestacji w Warszawie.

Decyzję poparli przedstawiciele wszystkich związków zrzeszonych w OPZZ w tym również branża Metalowców.

Przyczyną organizacji demonstracji jest brak realizacji przez rząd pani Premier Kopacz zgłaszanych od dłuższego czasu postulatów związkowych.

OPZZ domaga się walki z umowami śmieciowymi, poprzesz wprowadzenie do Kodeksu pracy zmian określających długość umów na czas określony, wprowadzenia minimalnej płacy godzinowej, zapewnienia możliwości przechodzenia na emeryturę po 35 latach pracy dla kobiet i 40 latach pracy dla mężczyzn.

Jako Związkowcy domagamy się rozwiązywania problemów w poszczególnych branżach. Napięta sytuacja panuje między innymi w szkolnictwie, w transporcie, w służbie zdrowia czy na poczcie. Z wieloma problemami borykają się także Metalowcy.

Do udziału w manifestacji OPZZ zaprosiło przedstawicieli innych central związkowych Solidarność i Forum Związków Zawodowych.

W to sobotnie przedpołudnie 18 kwietnia na ulicach Warszawy nie może zabraknąć przedstawicieli Federacji Metalowców, którzy licznie powinni stanąć w szeregu z przedstawicielami innych branż i związków zawodowych.

W tym dniu powinniśmy zamanifestować swoją jedność a także zbiorowy bunt wobec obecnego traktowania nas przez rząd RP. Żądamy godnego i uczciwego traktowania nas jako pracowników i ludzi a nie wyłącznie, jako dodatku do maszyny czy produktu finalnego.

W dniu protestu musimy jeszcze raz i zapewne nie ostatni głośno upomnieć się o nasze prawa pracownicze, o rzeczywisty dialog społeczny, o szacunek dla obywateli RP. Czas na zmiany.

Zarząd Federacji wracam się z apelem do przedstawicieli Zakładowych Organizacji Związkowych, aby już zgłaszali się do szefów poszczególnych Okręgów ilości osób chętnych do uczestniczenia w tej manifestacji, na której nie może zabraknąć nikogo, komu na sercu leżą sprawy związkowe i naszych koleżanek i kolegów z miejsca pracy.

plakat        ulotka

Zarząd Federacji Metalowcy

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 18:23