Start
 
FZZ Metalowcy i Hutnicy
Dzień Metalowca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 marca 2021 16:33

 

Koleżanki i koledzy ostatnia niedziela marca to święto wszystkich pracowników przemysłu metalowego „Dzień Metalowca”

W tym kolejnym niełatwym roku zmagania się z pandemią pozwólcie, że imieniu własnym oraz w imieniu Zarząd Federacji złożę wszystkim Metalowcom

Najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych związkowych jak i prywatnych.

Życzę aby każdy dzień waszej związkowej pracy w której główną rolą jest godne reprezentowanie całej załogi wobec pracodawcy, dostarczał wam poczucia satysfakcji i dobrze spełnionego obowiązku.

Wszyscy mam nadzieje, że obecne trudności z jakimi przyszło nam się zmagać pokonamy i już niedługo wróćmy normalności z podwojoną siłą i chęcią walki o lepsze jutro.

 

Mirosław Grzybek

FZZ MiH


Poprawiony: piątek, 26 marca 2021 16:58
 
Rada Federacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 marca 2021 19:43

W dniu 23 marca 2021 w trybie zdalnym na platformie ZOOM obradowała Rada Związków Zawodowych Metalowców I Hutników w Polsce. Członkowie Rady  przeanalizowali i przyjęli uchwały dotyczące bieżącej działalności Federacji, zatwierdzenie bilansu za rok 2020 i przyjęcia preliminarza na rok 2021.

Uczestnicy zostali zapoznani z bieżąca działalnością Federacji, stanem prawym budynku w Warszawie,  realizacją projektów unijnych. W związku z pandemią COVID -19 uroczyste obchody Dnia Metalowca i Hutnika zostały odwołane bez ustalania kolejnego terminu. Zebrani w dyskusji panelowej wymienili się informacji dotyczącymi przebiegu negocjacji płacowych w poszczególnych zakładach, oraz warunkami pracy związanych z koronawirusem.

Mirosław Grzybek

FZZ MiH

Poprawiony: środa, 24 marca 2021 19:47
 
Społeczny sektor metalowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin2   
piątek, 19 marca 2021 14:11

Społeczny sektor metalowy

Federacja Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce realizując projekt: Społeczny sektor metalowy - Wzmocnienie dialogu społecznego w sektorze metalowym poprzez dialog dwustronny” przy wsparciu funduszy norweskich, w dniach 18 -19 marca przeprowadziła spotkanie szkoleniowe z wykorzystaniem platformy ZOOM, ze względu na obecna sytuację związaną z pandemia COVID-19.

Celem warsztatu było przyczynienie się do aktywizacji i wzmocnienia dialogu społecznego w sektorze metalowym w celu wprowadzenia różnych aspektów programu najlepszych praktyk dialogu społecznego w Polsce poprzez rozpowszechnianie wiedzy o układach zbiorowych i ich prawidłowym wdrażaniu na poziomie przedsiębiorstw. W spotkaniu udział wzięło 20 przedstawicieli naszej Federacji, którzy w trakcie dwóch kolejnych dni wysłuchali wykładów mec. Liwiusz Laska oraz wymienili się doświadczeniami z zakresu działalności w Zakładowych Organizacjach Związkowych. Kolejne warsztaty w ramach tego projektu są przewidziane na przełomie sierpnia i września. Uczestnicy spotkania wspólnie podkreślili, że planowany warsztat powinien mieć już charakter stacjonarny.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

Poprawiony: czwartek, 25 marca 2021 16:33
 
Spotkanie związkowców Alstom w Katowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 marca 2021 19:53

W dniu 05.03.2021 w siedzibie Okręgu Śląskiego Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników odbyło się spotkanie, na które zostały zaproszone wszystkie działające w Alstom organizacje związkowe(9 organizacji).

W związku z pandemią Covid -19 spotkanie odbyło się w trybie hybrydowym z wykorzystaniem zakupionej przez Federację platformy ZOOM.

Głównym tematem spotkania było współdziałanie związków zawodowych w celu ochrony i tworzenia godnych miejsc pracy w nowej organizacji Alstom. Przewodniczący związków zawodowych wymienili się informacjami na temat aktualnej sytuacji w spółkach i etapach prowadzonych negocjacji płacowych. Rozmowy dotyczyły także nowego porozumienia o Europejskim Forum Pracowniczym Alstom (EWF) ,które jest bardzo ważnym organem służącym do informowania i konsultacji z Pracownikami.

Na koniec uzgodniono, że spotkania będą odbywać się cyklicznie w celu koordynacji wspólnych działań związków zawodowych.

W imieniu uczestników spotkania pragnę podziekować Przewodniczącemu Okręgu Śląskiego Federacji Stanisławowi Młynarczykowi za przygotowanie spotkania a także wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizacje.

Informacje o Alstom: Producent pojazdów szynowych i systemów sterowania ruchem kolejowym. Zatrudnienie 75000 Pracowników w tym 46000 w Europie, a w Polsce 4000.Roczne obroty około 16 miliardów euro.

 

Przewodniczący ZZMB

Jacek Murawski

Poprawiony: wtorek, 09 marca 2021 19:56