Start
 
FZZ Metalowcy
Informator Związkowy 3/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 września 2015 16:45

 

Zapraszamy do lektury kolejnego już Informatora Związkowego nr 3/2015 w którym m.in. o wizycie studyjnej w WSK PZL Świdnik, spotkaniu szkoleniowo-integracyjnym Rady Okręgu Mazowiecko – Podlaskiego, roboczym posiedzeniu Rady Okręgu Dolnośląskiego oraz spotkaniu związkowym z przedstawicielami IG Metal w Poznaniu.

 

Życzymy miłej lektury

FZZ Mirosław Grzybek

Poprawiony: wtorek, 01 września 2015 17:39
 
Spotkanie związkowe Poznań 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 sierpnia 2015 19:26

W dniu 26 sierpnia 2015 r. w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli największych Central Związkowych w Polsce z przedstawicielami Niemieckiej Centrali Związkowej IG Metal liczącej 2.5 miliona członków.

 

Stronę niemiecką reprezentowali:

Wolfgang Lemb

Olivier Hobel

Thomas Meschkank

Gabriele Ibrom

Maria Scholz

Joachim Faehrmann

 

Stronę polską reprezentowali:

 

Konfederacja Metalowcy i OPZZ NSZZ Solidarność

 

Romuald Wojtkowiak Bogdan Szozda

Eugeniusz Sommer Andrzej Karol

Stanisław Janas Dorota Walczyńska

Adam Mreńca Przemysław Rzepecki

Bogdan Kaczmarek

 

Poprawiony: niedziela, 30 sierpnia 2015 19:33
Więcej…
 
Robocze posiedzenie Rady Okręgu Dolnośląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 sierpnia 2015 15:22

W dniu 21.08.2015r w siedzibie Okręgu Dolnośląskiego Federacji ZZ Metalowcy odbyło się posiedzenie członków Rady Okręgu w którym uczestniczył przewodniczący Federacji ZZ Metalowcy Romuald Wojtkowiak.

Spotkanie w pierwszej części miało charakter roboczy. Omówiono obecną sytuację w ruchu związkowym w zakładach dolnośląskich oraz ogólnokrajową w Federacji ZZ Metalowcy. W części drugiej Przewodniczący Wojtkowiak w imieniu kierownictwa Federacji podziękował za współpracę i wręczył pamiątkową statuetkę koledze Tadeuszowi Wojtczakowi, długoletniemu działaczowi związkowemu, pełniącemu przez wiele lat funkcję : - Przewodniczącego ZOZ Metalowcy pracowników FagorMastercook - Członka Prezydium Federacji ZZ Metalowcy - Członka Rady Federacji ZZ Metalowcy - Członka Rady Wojewódzkiej OPZZ

Chciałbym przypomnieć, że w związku z likwidacją zakładu FagorMastercook we Wrocławiu pracę straciło ponad 750 osób. W grupie tej znalazł się kol. Tadeusz Wojtczak. Członkowie Rady Okręgu pożegnali kolegę Tadeusza składając mu serdeczne podziękowania za długoletnią pracę związkową w strukturach Federacji „METALOWCY” i OPZZ życząc jednocześnie samych sukcesów i trafnych decyzji podczas realizowania ambicji zawodowych oraz spełnienia marzeń.

 

Przewodniczący Rady Okręgu Dolnośląskiego

Federacji ZZ METALOWCY

Lucjan Machul

Poprawiony: środa, 26 sierpnia 2015 15:28
 
Szkolenie SIP 1-3 października 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 lipca 2015 13:02

Zarząd Federacji FZZ Metalowcy przygotował ofertę szkoleniowa skierowaną dla Zakładowych Organizacji Związkowych. Oferta skierowana głównie dla osób pełniących funkcję Społecznych Inspektorów Pracy, ale mogą z niej również skorzystać osoby przygotowujące się do funkcji SIP w swoim zakładzie pracy. Na szkolenie zapraszamy również te osoby, które pełnią funkcję członków Komisji BHP oraz osoby pragnące pogłębić swoją wiedze w zakresie prawa pracy dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie odbędzie się w dniach 1 - 3 października 2015 w FWP Spała. Zgłoszenia przyjmowane przez Sekretariat Federacji do dnia 28 sierpnia 2015( piątek) Szczegóły znajdują się a załączniku pdf.

 

Grzegorz Bor

FZZ Metalowcy

Poprawiony: środa, 22 lipca 2015 21:32