Start
Wydarzenia


ZZ Metalowcy WSK PZL Świdnik S.A. wybrał władze Związku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 20:04

W dniu 29 listopada 2019 związkowcy zrzeszeni w ZZ Metalowcy WSK PZL Świdnik S.A. wybrał władze Związku na kadencje 2019 – 2024. Zebranie otworzył Przewodniczący Związku kol. Jan Siedlecki witając delegatów związku oraz zaproszonych gości w osobach, Przewodniczącego Federacji kol. Mirosława Grzybka i V-ce Przewodniczącą Federacji kol. Grzegorza Bora. W konferencji uczestniczyło 43 delegatów wyłonionych w wyborach przeprowadzonych na poszczególnych wydziałach. W trackie zebrania delegaci wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej za ubiegającą kadencję. Po udzieleniu absolutorium uczestnicy wybrali 18 osobowy Zarząd oraz 5 osobową Komisję Rewizyjną. Na funkcję Przewodniczącego Związku ponownie został wybrany kol. Jan Siedlecki uzyskując 100 % poparcie delegatów. W trakcie dyskusji zebranym zostały przybliżone aktualne działania Federacji i OPZZ w skali regionu i kraju. Dziewięciu wyróżniającym się działaczom Związku zostały wręczone odznaczenia Zasłużony Działacz Federacji.

 

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Krakowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 18:42

W czwartek 21 listopada 2019 ok. 500 przedstawicieli wszystkich central związkowych pikietowało pod UW w Krakowie domagając się od Premiera RP Mateusza Morawieckiego podjęcia działań celem wstrzymania czasowego wyłączenia wielkiego pieca i stalowni.

 

Szanowny Panie Premierze

Występujemy do Pana już po raz kolejny w sprawie podjęcia stosownych działań, które spowodują wycofanie decyzji Zarządu ArcelorMittal Poland S.A. o czasowym wyłączeniu pracy ostatniego wielkiego pieca w krakowskim oddziale Huty.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja przemysłu stalowego w Europie stale się pogarsza, głównie poprzez napływ wyrobów hutniczych z krajów, które nie mają narzucanych restrykcyjnych norm emisji CO2, jednakże jako przedstawiciele tysięcy pracowników zatrudnionych w zakładach hutniczych znajdujących się w Polsce, oczekujemy na rozwiązanie problemu istnienia tej głównej gałęzi przemysłu.

 

Więcej…
 
Togheter at Work – ZZ Pracowników Huty Łabędy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 18:40

IndustriAll European podjął wysiłek, aby wskazać ważna rolę branżowych układów zbiorowych pracy. W akcji "Togheter at Work" zwraca uwagę na gwarancje dobrych płac, które są efektem pozytywnego wpływu negocjacji zbiorowych wspieranych przez silne Związki Zawodowe. Kampania "Togheter at Work " dotyczy budowania siły pracowników i siły związków zawodowych w miejscu pracy. W naszym kraju, aktywnie w akcje włączyła się Federacja Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Związek Zawodowy Pracowników Huty Łabędy mocno wspiera akcję i zachęca do członkostwa w organizacji. Siła związku to członkowie!

 

Artur Wilkoń

 
Spotkanie z europosłem Markiem Baltem. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 18:08

22 listopada w Radzie OPZZ Województwa Śląskiego z inicjatywy Wiceprzewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce kol. Piotra Kursatzky przy współpracy Przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Powiatu Tarnowskie Góry kol. Marka Gaika w obecności Przewodniczącego Śląskiej Rady OPZZ kol. Wacława Czerkawskiego oraz zaproszonych Wiceprzewodniczących Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników ArcelorMittal Poland S.A. kol. Józefa Kawulę i kol. Tomasza Ziołka odbyło się spotkanie z europosłem Markiem Baltem.

 

Więcej…
 
Apel Federacji do Premiera RP PDF Drukuj Email
środa, 20 listopada 2019 18:09

.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 40