Start
Poznań


„Wysokie kompetencje ….” w województwie lubuskim PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 19:46

W dniach 8 – 10 listopada 2018 w miejscowości Kolsko położonej w województwie lubuskim kolejna grupa przedstawicieli Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Metalowców i Hutników uczestniczyła w szkoleniu z zakresu ekonomii, finansów firm i stanowienia prawa. Szkolenie podnoszące kompetencje związków zawodowych w zakresie niezbędnym do udziału w procesie stanowienia prawa na ternie prowadzonej przez związki działalności jest realizowane w ramach projektu społecznego. Wspólnie spędzony czas pozwolił na wymianę doświadczeń z własnej działalności oraz integrację środowiska związkowego. Biorący udział w spotkaniu Przewodniczący Federacji zaprezentował aktualną sytuacje przed zbliżającym się I Zjazdem połączonych Federacji.FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Zjazdy okręgowe – zakończone PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 15:02

W dniach 18 i 19 października 2018 miały miejsce dwa ostanie Zjazdy Okręgowe w Bydgoszczy i w Poznaniu. Konferencje te zakończyły kampanie wyborcze w okręgach. Delegaci podsumowali mijającą kadencje, dokonali wyborów Przewodniczących Okręgów, delegatów na I Zjazd Krajowy FZZ Metalowców i Hutników, członków Rady Federacji oraz członków Rady Okręgu.

W wyniku wyborów Przewodniczącymi Rad Okręgów zostali:

  • w Okręgu Kujawsko-pomorskim kol. Małgorzata Łoboda reprezentujący ZZ Metalowcy BZE Belma S.A. Bydgoszcz,

  • w Okręgu Wielkopolsko-lubuskim kol. Bogdan Kaczmarek reprezentujący ZZ Metalowcy WSK Poznań,

Czas konferencji był również poświęcony na wymianę poglądów nurtujących ruch związkowy. Nowo wybranym zostały złożone gratulacje i życzenia owocnej pracy.

 

/galeria zdjęć/

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Nowy Tomyśl: Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy” w Aesculap Chifa Sp.z o.o. PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 16:14

 
62 rocznica poznańskiego czerwca 1956 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2018 20:31

W poniedziałek 25 czerwca przedstawiciele Zarządu NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań „METALOWCY” wraz z Przewodniczącym Federacji Mirosławem Grzybkiem, Przewodniczącym Okręgu Wielkopolsko-lubskiego Bogdanem Kaczmarkiem, Przewodniczącym Związku Zdzisławem Stróżykiem złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia poznańskiego czerwca 1956 roku, aby oddać cześć i pamięć metalowcom , którzy jako pierwsi w dobie realnego socjalizmu upomnieli się podstawowe prawa pracownicze. Prawo do godnej płacy i warunków zatrudnienia.

Dzisiaj podobnie jak ponad 6 dekad temu ówczesne żądania poznańskich robotników są priorytetem w działaniach związkowych. Potwierdził to obradujący pod hasłem „Polska potrzebuje wyższych płac” Kongres OPZZ. Dzisiaj po 14 latach obecności w Unii Europejskiej polscy pracownicy są dyskryminowani ze względu na miejsce wykonywania pracy, ponieważ nasze koleżanki i koledzy za Odry pracując na tych samych stanowiskach stanowiska i na tych samych maszynach zarabiają prawie pięciokrotnie więcej. Mając tą świadomość należ to przypominać pracodawcą, zwłaszcza w dobie kiedy mamy rynek pracownika.

Poznański czerwiec jest również znaczącą częścią 110 letniej historii naszego ruchu związkowego. Należy zawsze pamiętać że przed sierpniem, październikiem czy grudniem zawsze w kalendarzu jest był i będzie czerwiec.FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Szkolenie Rady Okręgu Wielkopolsko-Lubuskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 17:49

W dniach 19-21 kwietnia 2018 w Krotoszynie, kolejna grupa związkowców przedstawicieli Rady Okręgu Wielkopolsko-lubuskiego wzięło udział w szkoleniu w ramach realizowanego przez Federacje projektu społecznego „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa”. Projekt realizowany jest pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Związkowcy wykorzystali czas na pogłębienie wiedzy z zakresu ekonomii, funkcjonowania finansów firm, stanowienia prawa. W trakcie wspólnie spędzonych trzech dni uczestnicy mieli również doskonałą okazję na wymianę doświadczeń i informacji z własnej działalności związkowej.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5