Start Wydarzenia Spotkanie szkoleniowe SIP
Spotkanie szkoleniowe SIP PDF Drukuj Email
piątek, 30 kwietnia 2021 17:09

W dniu 28 kwietnia przypadają obchody Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, wspominanego także przez związki zawodowe jako Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. W ramach tygodnia związanego z bezpieczeństwem i higieną pracy Federacja zorganizowała spotkanie szkoleniowe dla Społecznych Inspektorów Pracy, które na platformie ZOOM poprowadził przedstawiciel Okręgowej Inspekcji Pracy w Warszawie Nadinspektor Józef Fiołek. W szkoleniu w dniu 29 kwietnia wzięło udział 45 uczestników, którzy zostali zapoznani z przyczynami wypadków i chorób zawodowych, dochodzeniem powypadkowym, protokołem powypadkowym oraz udziałem SIP w pracach Komisji BHP. Dużym zainteresowaniem spotkały się wyjaśnienia inspektora poświęcone postępowaniu powypadkowym przy badaniu zdarzeń zaistniałych podczas wykonywania pracy zdalnej. Wykładowca  przybliżył zainteresowanym obowiązujące regulacje prawne zawarte w przepisach covidowych, w Kodeksie pracy, a także w ustawnie o świadczeniach odszkodowawczych i rozporządzeniu  Rady Ministrów w sprawie ustalenia okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy. Spotkanie zakończyła ponad półgodzinna dyskusja panelowa.

Mirosław Grzybek FZZ MiH