Start Okręg Dolny Śląsk
Wrocław
Metalowcy Neapco Praszka wybrali władze związkowe na lata 2018 – 2022 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 marca 2018 17:29

W dniu 2 marca 2018 delegaci ZZ Metalowcy Neapco Praszka uczestniczyli w Walnym Zebraniu Delegatów, którego celem było podsumowanie mijającej kadencji oraz wybór nowych władz. Zebranie otworzył Przewodniczący Związku kol. Bor Grzegorz witając zebranych oraz zaproszonych gości w osobach: Przewodniczący Federacji Metalowcy kol. Mirosław Grzybek, Przewodnicząca Okręgu Opolskiego Federacji Metalowcy kol. Halinę Marszałek, Przewodniczącego Rady Województwa OPZZ w Opolu kol. Sebastiana Koćwina.

Uczestniczący w zebraniu Dyrektor Spółki pan Edmund Majtyka zaprezentował aktualna sytuację firmy jej rozwój oraz zadania i wyzwania jakie czekają w najbliższym czasie pracowników Neapco.

Następnie zebrani wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu Związku, Komisji Rewizyjnej udzieli absolutorium i wybrali nowe władze Związku na kadencje 2018 – 2022 na czele, których ponownie został wybrany kol. Grzegorz Bor.


Zebranie było doskonałą okazją aby zapoznać uczestników o aktualnej sytuacji w ruchu związkowym na szczeblu województwa i Federacji. Zasłużonym działaczom związkowym zostały wręczone odznaczenia federacyjne, które otrzymali kol. Szymanek Zbigniew, kol. Jurczyk Lucjan, kol. Zybura Piotr.

 
35 lat ZZ Metalowcy Agromet Pilmet Sp. z o.o. PDF Drukuj Email
środa, 28 lutego 2018 18:56

W dniu 16 lutego 2018 r. na Zamku Piastów w Brzegu jubileusz 35 – lecia działalności związkowej obchodzi członkowie Związku Zawodowego Metalowcy Agromet Pilmet, którego Przewodniczącą jest kol. Halina Marszałek. Obchody jubileuszu zostały połączone z 45-leciem działalności klubu Honorowych Dawców Krwi funkcjonującym w Argomet Pilmet.

W trakcie uroczystość wręczono odznaczenia zasłużony działacz Federacji „Metalowcy” oraz statuetki dla członków HDK. Kol. Halina Marszałek w uznaniu zasług otrzymała wyróżniona medalem „Kobiety dla honorowego krwiodawstwa PCK” W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Federacji oraz lokalnych władz samorządowych.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
Szkolenie Rady Okręgu Dolnośląskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 18 lutego 2018 18:02

W dniach 15 – 17 luty 2018 w Cieplicach - Zdrój kolejna grupa związkowców, przedstawicieli Rady Okręgu Dolnośląskiego wzięło udział w szkoleniu, w ramach realizowanego przez Federację Związków Zawodowych Metalowcy projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału parterów społecznych w procesie stanowienia prawa”. Spotkanie było doskonałą okazją do podniesienia wiedzy, wymiany doświadczeń, przekazania informacji o sytuacji w poszczególnych zakładach i rozmów o najbliższych planach jakie będzie w tym roku realizować Federacja.

 
Rada Okręgu Dolnośląskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:31

W dniu 06.12.2017r w siedzibie Rady Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu odbyło się przedświąteczne posiedzenie Rady Okręgu w którym uczestniczył przewodniczący Federacji ZZ Metalowcy kol. Mirosław Grzybek.

Członkowie Rady w trakcie dyskusji omówili obecną sytuację w ruchu związkowym w zakładach dolnośląskich . Zwrócili uwagę na najczęstsze problemy z którymi borykają się działacze związkowi. Przewodniczący zakładowych organizacji związkowych przedstawili obecną sytuację płacową w macierzystych zakładach pracy.

Przewodniczący Federacji przekazał najnowsze informacje dotyczące działalności ZZ Federacji Metalowcy. Omówił prace zespołu roboczego FZZM i FHZZ.

Poinformował o planowanych szkoleniach związkowych. Grudzień to magiczny miesiąc. Wszyscy uczestnicy spotkania po zakończeniu części merytorycznej jak co roku podzielili się opłatkiem. Życzyli sobie nawzajem przede wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia natomiast w nadchodzącym 2018 roku większej skuteczności w pracy związkowej.

 

 

Przewodniczący

Rady Okręgu Dolnośląskiego

Lucjan Machul

 
Pomoc dla Janka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 17:07

Rada Okręgu Dolnośląskiego zwraca się z gorącym apelem do wszystkich Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Metalowcy oraz do wszystkich związkowców i ludzi dobrej woli o pomoc dla kol. Janka Paciorkowskiego.

W dniu 18 marca 2016 w budynku, w którym mieszkał kol. Janek miał miejsce pożar w wyniku, którego zniszczeniu uległo całe mieszkanie i wszystkie przedmioty w nim się znajdujące.

Informacje gdzie należy przekazać pomoc dla kol. Janka znajdują się w apelu Rady Okręgu Dolnośląskiego.

Do apelu został dołączony protokół potwierdzający pożar, będący dokumentem na podstawie, którego Zakładowe Organiczne Związkowe mogą udzielić wsparcia finansowego i materialnego.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 

Protokół z pożaru.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2