Start Wydarzenia
Wydarzenia
Zawierciańska Akcja Mikołaj 2018 PDF Drukuj Email
środa, 16 stycznia 2019 16:38

Chociaż po Świętach Bożego Narodzenia pozostały już tylko wspomnienia oraz zapach wigilijnych potraw. A świat żyje już innymi wydarzenia zwłaszcza tymi tragicznymi z Gdańska to pragniemy przybliżyć naszym członkom akcje jaką od 13 lat organizuje Międzyzakładowy Samorządny Związek Zawodowy Pracowników CMC Poland Sp. z o.o. i Spółek, którego Przewodniczącym jest Marek Kijas. Począwszy od 2006 do dnia dzisiejszego przy wsparciu Zarządu Huty CMC Zawiercie, Związek w ostatnią sobotę przed Wigilią organizuje akcje „Mikołaj”.

W tym dniu członkowie Zarządu Związku w przebraniu Mikołaja wychodzą na miasto i napotkanym dzieciom wręczają przepiękne, pluszowe maskotki ( co roku inne ) wraz ze słodyczami. W roku 2018 akcja ta miała miejsce w dniu 22 grudnia. Pomysł ten tak głęboko zakorzenił się wśród lokalnej społeczności, tak że już na początku grudnia mieszkańcy Zawiercia dzwonią i upewniają się, czy Mikołaje pojawia się na ulicach i którego dokładnie dnia odbędzie się akcja.

W dzisiejszej „zwariowanej” rzeczywistości nasi koledzy z Zawiercia udowadniają że Związki Zawodowe zrzeszone w naszych strukturach OPZZ nie tylko skutecznie dbają o interesy zatrudnionych, a potrafią nieś radość najmłodszym obywatelom naszego kraju.

Życzymy im aby nieśli tą radość za słowami dyrygenta WOŚP - J. Owsiaka „ do końca świata i jeden dzień dłużej”

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój wolny czas, aby dać najmłodszym odrobinę radości i zarazem nadziei że ten świat może być lepszy i wspanialszy. Dziękujemy również Zarządowi CMC Poland Sp. z o.o. za finansowe wsparcie akcji dla dobra lokalnej społeczności.

GaleriaMirosław Grzybek

FZZMiH 
Trudna sytuacja pracowników Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu PDF Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2018 20:33

Zbliżający się koniec roku to dla wielu naszych związkowców i firm w których pracują to podsumowanie 12 miesięcznego okresu funkcjonowania. To również czas planowania zadań i stawiania sobie celów na przyszłość. I chociaż wydaje się że obecnie w Polsce nie mamy większych zagrożeń utraty miejsc pracy to jednak jest to sytuacja bardzo mylącą. Pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu gdzie działalność prowadzi Organizacja Związkowa należąca do naszej Federacji prowadzi działania mające na celu ratowanie miejsc pracy. Pracownicy stoczni walczą o swój byt w sektorze przemysłu, który według zapowiedzi obecnego Premiera RP p. Morawieckiego ma być modelowym przykładem jak ma funkcjonować przedsiębiorstwo kierowane przez przedstawicieli Rządu. Zainteresowanych zapraszam do lektury Listu Otwartego – Wspólnej Reprezentacji ZZ działających w MSR Gryfia oraz opisu tej sytuacji przez Przewodnicząca Związku kol. Anetę Stawicką.

List otwarty.

Opis sytuacji.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Odzanka Zasłużony Działacz FZZMiH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 16:25

Regulamin wyróżnień.

Uchwała Rady Federacji.

Wniosek o nadanie odznaki Zasłużony Działacz Federacji.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 54