Start Wydarzenia
Wydarzenia
1 MAJA 2018 - ŚWIĘTO PRACY – „Polska potrzebuje wyższych płac!” PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2018 21:00

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów. 1 maja to bardzo ważny dzień dla wszystkich związków zawodowych niezależnie od barw. 1 maja to dzień w którym każdy pracownik ma prawo i obowiązek upomnieć się o poszanowanie swoich praw. 1 maja to doskonała okazja aby razem wspólnie na ulicach Warszawy zamanifestować swoją przynależność do naszej ogromnej związkowej rodziny. Tradycyjnie już od lat w tym dniu nie może zabraknąć przedstawicieli naszej Federacji Metalowców i Hutników aby razem z przedstawicielami innych branż zrzeszonych w OPZZ wspólnie świętować – Święto Pracy. Udział w manifestacji zadeklarowała ok. 150 osobowa grupa związkowców z Okręgu Śląskiego reprezentująca zakłady Grupy FCA Poland z Bielska-Białej, GE Power Controls Bielsko-Biała oraz Huty CMC z Zawiercia – czekamy na zgłoszenia z innych regionów i firm ! Spotkajmy się razem !

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
110-lecie Związków Związkowych Metalowców w Polsce PDF Drukuj Email
wtorek, 10 kwietnia 2018 19:45

W dniach 5-7 kwietnia 2018 w Centrum Kongresowym Orle Gniazdo w Szczyrku miały miejsce uroczyste obchody 110-lecia działalności Związków Zawodowych Metalowców w Polsce połączone z jubileuszem 35-lecia Federacji Hutniczych Związków Zawodowych. W obchodach uczestniczyło ponad 350 związkowców reprezentujących zakłady przemysłu metalowego oraz hutniczego. Gośćmi honorowymi byli Przewodniczący OPZZ Jan Guz, Przewodniczący ZZPE Stanisław Janas oraz byli przewodniczący poszczególnych Federacji. Uczestnicy zapoznali się z historią naszego ruchu związkowego sięgającego przełomu wieku oraz powstaniem Federacji Hutniczych Związków Zawodowych. W trakcie akademii wyróżniającym się 80 działaczom związkowym zostały wręczone odznaczenia zasłużonych dla OPPZ, Federacji Metalowcy oraz Federacji Hutniczych Związków Zawodowych. W swoich wystąpieniach Jan Guz, Mirosław Grzybek, Eugeniusz Sommer oraz Stanisław Janas podkreślił znaczenia oraz role Związków Zawodowych w życiu każdego pracownika.


W piątek 6 kwietnia 2018 w trakcie drugiego dnia jubileuszów doszło do związkowego wydarzenia historycznego na skalę ogólnopolską. Obradujące Zjazdy Nadzwyczajne Federacji Związków Zawodowych Metalowcy oraz Federacji Hutniczych Związków Zawodowych zdecydowały o połączniu i powstaniu wspólnej Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników zrzeszającej 20 tyś związkowców w 200 zakładach pracy. Zjazdy przyjęły również stosowne uchwały dotyczące statutu, ordynacji wyborczej na lata 2018-2022, nowego Sztandaru Federacji i logo.

W godzinach popołudniowych miały miejsce wybory w Branży Przemysł OPZZ, które wyłoniły szefa branży, członków prezydium OPZZ, rady OPZZ oraz członka komisji rewizyjnej OPZZ na kadencje 2018 – 2022.

Poniżej link do filmu prezentującego 110 lecie Metalowców w Polsce „Metalowcy Jubileusz”

Galeria z jubileuszu, zajazdów, branży.

Nowe logo i sztandar.
FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
Polska potrzebuje większych płac – negocjacje płacowe w MAN Bus Sp. z o.o. Starachowice PDF Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2018 14:35

W poniedziałek 26 marca zostało zawarte porozumienie w sprawie polityki płacowej w MAN Bus w Starachowicach na lata 2018 i 2019:

 

Rok 2018

  • Podwyżka płacy zasadniczej średnio o 215 zł z wyrównaniem od 1.01.2018

  • Z dotychczasowej premii miesięcznej wynoszącej 20% zostanie przesunięte 8% do płacy zasadniczej co wraz z  podwyżką znacząco podniesie średnie wynagrodzenie zasadnicze, które jest bazą do wyliczania wszelkiego rodzaju dodatków (premii miesięcznej, nagród jubileuszowych, odpraw emerytalno –  rentowych, nagrody rocznej, nagrody z zysku, dodatku szkodliwego, nocnego )

  • Podwyższenie dodatku dla brygadzistów o 90 zł

  • Przekształcenie 140 umów agencyjnych (APT) w umowy czasowe z MAN Bus

  • Przekształcenie170 umów czasowych w  umowy na czas nieokreślony.

 

Rok 2019

  • Podwyżka płacy zasadniczej o 3,5% dla wszystkich pracowników plus 1% na podwyżki indywidualne

  • W przypadku gdyby inflacja w 2018 przekroczyła 2,5% strony podejmą ponowne negocjacje w sprawie zwiększenia wysokości podwyżki w 2019r ponad gwarantowane 3,5%

 

Wojciech Petrus

Przewodniczący

Związek Zawodowy "METALOWCY"

MAN Bus Sp. z.o.o

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 47