Start Wydarzenia
Wydarzenia
Spotkanie szkoleniowo - integracyjne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 21:48

W dniach 14-15 luty 2020 w siedzibie Federacji miało miejsce spotkanie integracyjno-szkoleniowe przedstawicieli Zakładowych Organizacji Związkowych z Okręgu Kujawsko-pomorskiego i  Warmińsko-Mazurskiego. Szklenie z zakresu korzystania z najważniejszych ustaw z dziedziny prawa pracy i stosowania ich w codziennej działalności związkowej przybliżył dr Liwiusz Laska. W trakcie tych dniowych warsztatów uczestnicy wymienili się doświadczeniami z pracy związkowej oraz omówili konkretne przykładu z którymi borykają się w swoich zakładach pracy. Przewodniczący Federacji zapoznał uczestników z aktualną sytuacją w ruchu związkowym. Wszyscy zgodnie podkreślili istotną rolę szkoleń związkowych.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Ponowne uruchomienie części surowcowej w Krakowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 lutego 2020 18:43

ArcelorMittal Poland informuje, że podjął decyzję o ponownym uruchomieniu części surowcowej krakowskiej huty, która została tymczasowo zatrzymana pod koniec listopada 2019 roku ze względu na pogarszające się warunki rynkowe.

- Decyzja o ponownym uruchomieniu instalacji wynika z konieczności dostarczenia slabów do huty ArcelorMittal w Gandawie w Belgii, gdzie rozpocznie się remont wielkiego pieca, a także z konieczności uzupełnienia strat produkcyjnych w zakładach ArcelorMittal Europe – wyjaśnia Marc De Pauw, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Firma zakłada, że ponowne uruchomienie wielkiego pieca i stalowni w Krakowie będzie miało miejsce w połowie marca, choć ostateczna data będzie zależała od czasu potrzebnego na przygotowania.

 
Odpowiedź Prezesa Rady Ministrów RP pana Mateusza Morawieckiego. PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 18:39

 

Sytuacja w polskim hutnictwie po wygaszeniu w dniu 23 listopada 2019 wielkiego pieca nadal nie napawa optymizmem. Przeprowadzone akcje protestacyjne pod koniec listopada ubiegłego roku przez związkowców wszystkich central związkowych nie powtrzymały decyzji Zarządu ArcelorMitall Poland S.A. W trakcie akcji protestacyjnych zostały wystosowane pisma i apele do Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego. Federacja ZZ Metalowców i Hutników apel skierowała w dniu 20 listopada 2019. Stosowną dowiedź na nasze pismo w imieniu Premiera RP otrzymaliśmy z Ministerstwa Rozwoju, którą zamieszczamy poniżej.

 

/czytaj odpowiedź/

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 69