Start Wydarzenia
Wydarzenia
24 lipca 2109 godz. 14.00 – Pikieta protestacyjna w Dąbrowie Górniczej – Razem możemy więcej ! PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lipca 2019 20:11

 

 

6 maja 2019 roku Zarząd ArcelorMittal Poland SA przekazał informację, iż planuje tymczasowo wstrzymać pracę wielkiego pieca i stalowni w swoim krakowskim oddziale. Zapowiadane w krakowskiej hucie ograniczenia produkcji mogą dotknąć 800 pracowników bezpośrednio zaangażowanych w części surowcowej oraz dodatkowo kilkuset pracowników pracujących w spółkach hutniczych, które wykonują specjalistyczne prace w tym zakładzie. Mając na uwadze wyliczenia ekspertów, iż na jedno miejsce pracy w hutnictwie przypada do 7 miejsc pracy w branżach z nim związanych, problem z zatrudnieniem i sytuacją socjalną w Krakowie staje się duży. Większość pracowników części surowcowej to osoby tzw. 55+, więc ich zatrudnienie w innych branżach rozwiniętych w Krakowie wydaje się mało prawdopodobne. Aby przeciwdziałać decyzji koncernu Zakładowe Organizacje Związkowe działające w ArcelorMittal Poland SA w dniu 24 lipca 2019 organizują pikietę pod budynkiem Zarządu aby doprowadzić do zmiany decyzji. Zarząd Federacji zwraca się o jak najliczniejszy udział naszych członków celem wsparcia działań koleżanek i kolegów zagrożonych utratą pracy.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Chcemy pracować – kończcie negocjować PDF Drukuj Email
środa, 03 lipca 2019 20:33

Pod takim hasłem ok. 150 związkowców Huty Częstochowa w dniu 3 lipca 2019 protestowało pod siedzibą Banku PKO Bank Polski S.A. w sprawie udzielenia zgody na przejęcie huty przez brytyjski fundusz inwestycyjny Greybull Capital. Przejęcie huty przez nowego inwestora pozwoli na wznowienie produkcji, spłacenie zadłużenia wobec banków i uratowania 1200 miejsc pracy w hucie i ok. 5 tyś w Spółkach kooperujących.

Dzięki naciskom związkowców i osobistego stawiennictwa przed siedzibą, władze Banku zapaliły zielone światło dla inwestora i pracowników. Nie udałoby się to bez zaangażowania związków zawodowych w tym związkowców zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników.

W akcji protestacyjnej uczestniczyli przedstawiciele 4 z 6 Zakładowych Organizacji Związkowych. Huta Częstochowa została sprywatyzowana w  2005 roku i stała się własnością ukraińskiego Związku Przemysłowego Donbas (ISD). To jedyny producent w Polsce grubych blach m.in. dla przemysłu stoczniowego i obronnego.

/galeria/

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
63 rocznica Poznańskiego Czerwca 56 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 20:25

W niedziele 30 czerwca 2019 – uczestnicy biorący udział w berlińskiej manifestacji złożyli kwiaty  pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia poznańskiego czerwca 1956 roku, aby oddać cześć i pamięć metalowcom, którzy jako pierwsi w dobie realnego socjalizmu upomnieli się podstawowe prawa pracownicze. Prawo do godnej płacy i warunków zatrudnienia.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 62