Start Wydarzenia
Wydarzenia
Odpowiedź Prezesa Rady Ministrów RP pana Mateusza Morawieckiego. PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 18:39

 

Sytuacja w polskim hutnictwie po wygaszeniu w dniu 23 listopada 2019 wielkiego pieca nadal nie napawa optymizmem. Przeprowadzone akcje protestacyjne pod koniec listopada ubiegłego roku przez związkowców wszystkich central związkowych nie powtrzymały decyzji Zarządu ArcelorMitall Poland S.A. W trakcie akcji protestacyjnych zostały wystosowane pisma i apele do Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego. Federacja ZZ Metalowców i Hutników apel skierowała w dniu 20 listopada 2019. Stosowną dowiedź na nasze pismo w imieniu Premiera RP otrzymaliśmy z Ministerstwa Rozwoju, którą zamieszczamy poniżej.

 

/czytaj odpowiedź/

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Mikołaje na ulicach miasta. PDF Drukuj Email
środa, 01 stycznia 2020 14:06

Międzyzakładowy Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników CMC Poland Sp. z o.o. i Spółek wspólnie z Zarządem CMC Poland po raz 14 zorganizował akcję „Mikołaj”, która polega na wręczaniu maskotek i słodyczy dzieciom. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Zawiercia. W tym roku, 21 grudnia 2019 roku, jak zwykle w ostatnią sobotę przed Wigilią, Mikołaje pojawili się na ulicach miasta i po raz pierwszy dołączyła do nich Śnieżynka. Również po raz pierwszy, do akcji dołączyła Jurajska Grupa GOPR, wożąc czerwonym samochodem GOPR-po ulicach miasta mobilnego Mikołaja. Zarząd CMC Poland od początku wspiera i współorganizuje akcję, która jest przed świętami ogromnie oczekiwana przez mieszkańców Zawiercia. Członkowie Związku uczestniczą w tej akcji na zasadzie całkowitego wolontariatu i dobrze się przy tym wszystkim bawią. Zapłatą jest uśmiech i radość obdarowywanych dzieci. Międzyzakładowy Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników CMC Poland Sp. z o.o. i Spółek jest członkiem Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników i emblemat Federacji był widoczny w trakcie akcji.

/galeria zdjęć/

 

Przewodniczący

MSNZZ Pracowników CMC Poland

Sp. z o.o. i Spółek

Marek Kijas

 
Posiedzenie Rady Okręgu Podkarpackiego PDF Drukuj Email
wtorek, 17 grudnia 2019 18:51

W dniu 13.12.2019r. w Rzeszowie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Okręgu Podkarpackiego Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Na zaproszenie Przewodniczącego kol. Grzegorza Bliźniaka w Radzie Okręgu uczestniczył prof. dr hab. Marian Andrzej Liwo ze Stowarzyszenia Ochrony Pracy. Profesor Marian Andrzej Liwo omówił sprawy, jakimi się zajmuje w zakresie prawa pracy oraz w jakich sprawach byłby pomocny dla członków Rady. Wszyscy uczestnicy Rady Okręgu wyrazili chęć współpracy z przedstawicielem Stowarzyszenia Ochrony Pracy. W dalszej części posiedzenia Rady Okręgu kol. Grzegorz Bliźniak omówił tematy z ostatniego posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Następnie w toku dyskusji zostały omówione wszystkie aspekty i problematyka działalności związkowej. Nie zostały również pominięte tematy dotyczące sytuacji ekonomicznej firm, w których prowadzimy działalność związkową.

Przewodniczący

Rady Okręgu Podkarpackiego

Grzegorz Bliźniak

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 68