Start
Wydarzenia


63 rocznica Poznańskiego Czerwca 56 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 20:25

W niedziele 30 czerwca 2019 – uczestnicy biorący udział w berlińskiej manifestacji złożyli kwiaty  pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia poznańskiego czerwca 1956 roku, aby oddać cześć i pamięć metalowcom, którzy jako pierwsi w dobie realnego socjalizmu upomnieli się podstawowe prawa pracownicze. Prawo do godnej płacy i warunków zatrudnienia.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Manifestacja IG Metall – „Solidarnie przez transformację” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 20:15

W dniu 29 czerwca 2019 grupa 50 związków przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników reprezentujących 5 okręgów – Śląski, Wielkopolski, Dolnośląski, Mazowiecki i Rzeszowski odpowiadają  na zaproszenie nieniemieckich kolegów uczestniczyła w zorganizowanej przez IG Metall manifestacji.

Celem manifestacji było żądanie od pracodawców i polityków, aby zmiany ekologiczne, klimatyczne i cyfrowe w dobie rewolucji przemysłowej 4,0 nie spowodowały masowych przegranych i zwolnień. W swoim wystąpieniu Przewodniczący IG Metall Jorg Hofmann podkreślił że pracownicy a szczególnie związkowych oczekują, że zmiany te przyniosą możliwość dobrej pracy. Transformacja musi być społeczna, ekologiczna i demokratyczna. Wzywał do inwestowania w nowe produkty i modele biznesowe oraz zabezpieczenia ich lokalizacji. Zażądał ustalenia specjalnego dodatku, który umożliwi pracownikom zmianę kwalifikacji aby mogli podjąć pracę przy nowych projektach.

W manifestacji mającej charakter związkowego pikniku i integracji uczestniczyło 50 tyś członków IG Metall.

/galeria/

 

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Wspólne spotkanie Rady Branży Przemysł OPZZ oraz Prezydium Federacji PDF Drukuj Email
czwartek, 27 czerwca 2019 21:01

25 czerwca 2019 w siedzibie FZZ Metalowców i Hutników w Warszawie miało miejsce wspólne spotkanie członków Rady Branży Przemysł OPZZ oraz Prezydium Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników. W spotkaniu uczestniczył V-ce Przewodniczących OPZZ kol. Piotr Ostrowski. Przewodniczący Branży kol. Mirosław Grzybek rozpoczynając posiedzenie poprosił aby uczestnicy spotkania uczcili chwilą ciszy pamięć niedawno zmarłego Przewodniczącego OPZZ kol. Jana Guza oraz zmarłego w dniu 5 czerwca 2019 Przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Przemysłu i Handlu Farmacja Stanisława Grabowskiego. Główną tematyką dyskusji to sytuacja w branży w kontekście zapowiedzi Zarządu ArcelorMitall o wygaszeniu wielkiego pieca w Krakowie. Trudna sytuacja jest również w Hucie Częstochowa gdzie Zakładowe Organizacje Związkowe apelują do Rządu aby państwowe banki Bank PEKAO S.A i PKO Bank Polski S.A. zgodziły się na zawarcie porozumienia układowego celem uratowania huty przez zagranicznego inwestora. Analizowano zapowiadane przez Rząd rekompensaty dla zakładów energochłonnych przyjęte na posiedzeniu rządu w dniu 18 czerwca 2019. W dalszej części kol. Piotr Ostrowski zapoznał zebranych o aktualnej sytuacji w ruchu związkowym oraz zaprezentował ocenę założeń budżetu państwa na rok 2020. Z uwzględnieniem zakładanego wzrostu wynagrodzeń w roku przyszłym na poziomie 6,00 %, proponowanej przez OPZZ wzrostu płacy minimalnej do kwoty 2520 zł. i rewaloryzacji rent i emerytur. Posiedzenie Rady zakończyło się szkoleniem z zakresu zmian w ustawie o związkach zawodowych, które przeprowadził Paweł Śmigielski.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek 
Zawody wędkarskie 2019 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 czerwca 2019 18:23

W dniach 7-9 czerwca 2019 odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w wędkarstwie spławikowym Branży Przemysł OPZZ.

Organizatorem zawodów kolejny raz był Związek Zawodowy METALOWCY Mahle Polska Sp. z o.o. Krotoszyn. W zawodach uczestniczyło 15 ekip w tym 10 reprezentowało Federację Metalowców i Hutników, 2 ekipy reprezentowały z Federację Chemików, 2 ekipy reprezentowały ZZPE oraz 1 ekipa miejscowa.

Po puchar Branży Przemysł OPZZ sięgnęli przedstawiciele ArecelorMittal ze Świętochłowic. Na drugim uplasowali się ubiegłoroczni zwycięscy MOZ NSZZ Pracowników Magazynów w Pile, trzecie miejsce wywalczyli wędkarze Hurtowni Napoi z Krotoszyna.

Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się przedstawiciel miejscowej drużyny kol. Krawiec Karol z rezultatem wagowym – 7 810 g. Drugie miejsce wyłowił kol. Obarski Marek reprezentant Magazynów Piła - 7 140 g. a trzecie kol. Romańczuk Jan – Metalowcy Piła – 7 090 g. Największą rybę zawodów złowił kol. Obarski Marek jego leszcz ważył 1 230 g.

W zawodach uczestniczyli - ZZ Metalowcy Pracowników Philips Lighting Poland S.A. z Piły, ZZ Pracowników Ferroxcube Skierniewice, Metalowcy Mahle Berh Ostrów Wlk., 2 ekipy - ArcelorMitall z Krakowa i Sosnowca, 2 ekipy Metalowców z Mahle Krotoszyn, Huta Cynku Miasteczko Śląskie oraz PCO Warszawa, Bumar Łabędy, MZZPZ Azoty Puławy oraz NSZZ Przemysłu Szklarskiego Żary.

Łącznie wyłowionych zostało 117 kg. ryb co stanowi średnią na jednego uczestnika ok. 2,6 kg.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na następne zawody za rok.

/galeria/

FZZMiH

Mirosław Grzybek 
Zmarł Jan Guz PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 maja 2019 08:49

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 41