Start
Wydarzenia


Posiedzenie Rady Okręgu Podkarpackiego PDF Drukuj Email
wtorek, 17 grudnia 2019 18:51

W dniu 13.12.2019r. w Rzeszowie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Okręgu Podkarpackiego Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Na zaproszenie Przewodniczącego kol. Grzegorza Bliźniaka w Radzie Okręgu uczestniczył prof. dr hab. Marian Andrzej Liwo ze Stowarzyszenia Ochrony Pracy. Profesor Marian Andrzej Liwo omówił sprawy, jakimi się zajmuje w zakresie prawa pracy oraz w jakich sprawach byłby pomocny dla członków Rady. Wszyscy uczestnicy Rady Okręgu wyrazili chęć współpracy z przedstawicielem Stowarzyszenia Ochrony Pracy. W dalszej części posiedzenia Rady Okręgu kol. Grzegorz Bliźniak omówił tematy z ostatniego posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Następnie w toku dyskusji zostały omówione wszystkie aspekty i problematyka działalności związkowej. Nie zostały również pominięte tematy dotyczące sytuacji ekonomicznej firm, w których prowadzimy działalność związkową.

Przewodniczący

Rady Okręgu Podkarpackiego

Grzegorz Bliźniak

 
Rada Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 grudnia 2019 21:45

10 grudnia 2019 w Warszawie obradowała Rada Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Przewodniczący poinformował o bieżących działaniach oraz o planach Zarządu Federacji w nadchodzącym nowym roku. Zaprezentował stan realizacji projektów unijnych i społecznych realizowanych przez Federacje. Zebrani w trakcie dyskusji podsumowali mijający rok w działalności związkowej oraz zasygnalizowali problemy, wyzwania i zadania na rok przyszły. Sporo miejsca poświęcone było aktualnej sytuacji w krakowskiej hucie AreclorMitall po wygaszeniu wielkiego pieca. Rada przyjęła w poczet członków Federacji 3 Zakładowe Organizacje Związkowe, które zgłosiły akces przystąpienia do Federacji. Członkowie Rady zdecydowali, że przyszłoroczny Ogólnopolski Dzień Metalowca i Hutnika zostanie zorganizowane przez Radę Okręgu Wielkopolsko-lubuskiego w dniach 23-26 kwietnia 2020 w Mielnie w OW. Albatros. Na zakończenie Rady uczestnicy łamiąc się tradycyjnym opłatkiem złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia, życząc sobie wiele wytrwałości w obronie praw pracowniczych i negocjowania podwyżek płac.

 

FZZ MiH w Polsce

Mirosław Grzybek

 
ZZ Metalowcy WSK PZL Świdnik S.A. wybrał władze Związku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 20:04

W dniu 29 listopada 2019 związkowcy zrzeszeni w ZZ Metalowcy WSK PZL Świdnik S.A. wybrał władze Związku na kadencje 2019 – 2024. Zebranie otworzył Przewodniczący Związku kol. Jan Siedlecki witając delegatów związku oraz zaproszonych gości w osobach, Przewodniczącego Federacji kol. Mirosława Grzybka i V-ce Przewodniczącą Federacji kol. Grzegorza Bora. W konferencji uczestniczyło 43 delegatów wyłonionych w wyborach przeprowadzonych na poszczególnych wydziałach. W trackie zebrania delegaci wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej za ubiegającą kadencję. Po udzieleniu absolutorium uczestnicy wybrali 18 osobowy Zarząd oraz 5 osobową Komisję Rewizyjną. Na funkcję Przewodniczącego Związku ponownie został wybrany kol. Jan Siedlecki uzyskując 100 % poparcie delegatów. W trakcie dyskusji zebranym zostały przybliżone aktualne działania Federacji i OPZZ w skali regionu i kraju. Dziewięciu wyróżniającym się działaczom Związku zostały wręczone odznaczenia Zasłużony Działacz Federacji.

 

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Krakowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 18:42

W czwartek 21 listopada 2019 ok. 500 przedstawicieli wszystkich central związkowych pikietowało pod UW w Krakowie domagając się od Premiera RP Mateusza Morawieckiego podjęcia działań celem wstrzymania czasowego wyłączenia wielkiego pieca i stalowni.

 

Szanowny Panie Premierze

Występujemy do Pana już po raz kolejny w sprawie podjęcia stosownych działań, które spowodują wycofanie decyzji Zarządu ArcelorMittal Poland S.A. o czasowym wyłączeniu pracy ostatniego wielkiego pieca w krakowskim oddziale Huty.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja przemysłu stalowego w Europie stale się pogarsza, głównie poprzez napływ wyrobów hutniczych z krajów, które nie mają narzucanych restrykcyjnych norm emisji CO2, jednakże jako przedstawiciele tysięcy pracowników zatrudnionych w zakładach hutniczych znajdujących się w Polsce, oczekujemy na rozwiązanie problemu istnienia tej głównej gałęzi przemysłu.

 

Więcej…
 
Togheter at Work – ZZ Pracowników Huty Łabędy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 18:40

IndustriAll European podjął wysiłek, aby wskazać ważna rolę branżowych układów zbiorowych pracy. W akcji "Togheter at Work" zwraca uwagę na gwarancje dobrych płac, które są efektem pozytywnego wpływu negocjacji zbiorowych wspieranych przez silne Związki Zawodowe. Kampania "Togheter at Work " dotyczy budowania siły pracowników i siły związków zawodowych w miejscu pracy. W naszym kraju, aktywnie w akcje włączyła się Federacja Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Związek Zawodowy Pracowników Huty Łabędy mocno wspiera akcję i zachęca do członkostwa w organizacji. Siła związku to członkowie!

 

Artur Wilkoń

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 45