Start Kujawsko Pomorski
Bydgoszcz
Szkolenie dla aktywu związkowego PDF Drukuj Email
niedziela, 18 września 2016 10:37

W dniu 10 września 2016 r. Związek Zawodowy Metalowcy przy Tyco Electronics w Bydgoszczy zorganizował i przeprowadził szkolenie dla aktywu związkowego połączone z imprezą integracyjną. Szkolenie odbyło się w Kujawsko -  Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku .Głównym tematem szkolenia były podstawowe przepisy Prawa Pracy. Grupa uczestników szkolenia liczyła 30 osób.  Szkolenie prowadził Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy Pan Dariusz Kistela. Po zakończeniu szkolenia zorganizowano grilla dla uczestników szkolenia.

Organizowanie takich szkoleń jest niezbędne celem pogłębiania wiedzy z Prawa Pracy oraz integrowanie sie aktywu związkowego.Jeszcze w tym roku planujemy wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy w Bydgoszczy zorganizować szkolenie którego tematami będzie Ustawa o Związkach Zawodowych i Społecznej Inspekcji Pracy.

Pozdrawiam

Krzysztof Zielinski

Zawody wędkarskie Bydgoszcz 2016 PDF Drukuj Email
wtorek, 17 maja 2016 20:05

W dniu 14 maja 2016 na Kanale Bydgoskim w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Wędkarskie Branży OPZZ Metalowcy w wędkarstwie spławikowym. Organizatorem imprezy była Rada Okręgu Kujawsko-Pomorskiego. W zawodach wzięło udział 13 drużyn, w tym: 4 ekipy z metalowców, 8 od hutników i 1 drużyna z przemysłu elektromaszynowego. Zawodnicy na miejsce zakwaterowania dotarli już w piątek 13 maja. Niektóre ekipy wzięły udział w nieoficjalnym treningu. Wyniki tegoż treningu były bardzo obiecujące, jednak potężna burza, która przeszła nad Bydgoszczą spowodowała, że w dniu zawodów rybki nie specjalnie były zainteresowane współpracą z wędkarzami. Nie oznacza to jednak, że nasi wytrawni uczestnicy nie przechytrzyli kilku linów, płoci, okoni, jazia i mnóstwa uklejek. Wynik byłby zdecydowanie lepszy, jednak niektórym Kolegom holowane już ryby pokazały ogon i tyle było je widać. Zmaganiom wędkarzy przyglądali się Kolega Romuald Wojtkowiak i Kolega Stanisław Janas oraz organizatorzy. Ostatecznie zawody wygrała drużyna NSZZ Magazyny Piła, drugie miejsce zajął MAHLE Krotoszyn, na trzecim stopniu podium uplasowali się koledzy z ArcelorMittal Dąbrowa Górnicza. Największą rybę (lina o wadze 670g) złowił Kolega Przemysław Kostusiak z FERROXCUBE Skierniewice. Pierwsze miejsca w swoich sektorach zajęli koledzy: Tomasz Wąchał z ArcelorMittal Sosnowiec, Ferdynand Woźny z MAHLE Krotoszyn, Krzysztof Bąk z ArcelorMittal Kraków. Kolega Krzysztof Bąk wygrał również zawody w klasyfikacji indywidualnej. Po wyczerpujących zawodach, koledzy wędkarze zjedli na świeżym powietrzu grochówkę wojskową. O godzinie 17 sędzia główny zawodów ogłosił oficjalne wyniki. Zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Poza nagrodami za klasyfikację drużynową i indywidualną, Rada Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ufundowała puchary dla najstarszego i najmłodszego zawodnika zawodów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie, bardzo miłą atmosferę i sportową rywalizację.