Start Okręg Śląski
Katowice
Polsko-niemieckie spotkanie związkowe Grupy Magneti Marelli PDF Drukuj Email
wtorek, 10 października 2017 19:21

W dniach 5-6 października 2017 Zarządy Związków Zawodowych działające w zakładach Grupy Magneti Marelli w Sosnowcu gościły dwuosobową delegację przedstawicieli IG Metall – Yvonne Krug oraz Torsten Maier - z zakładów Automotive Leighting GmbH z Broterodde ( Grupa Magneti Marelli w Niemczech) .

Torsten Maier pełni obowiązki przewodniczącego Rady Zakładowej w macierzystym zakładzie oraz jest członkiem Europejskiej Rady Zakładowej, w składzie której przedstawicielem polskich zakładów jest kol. Elżbieta Szkotak.

Delegacja zwiedziła hale produkcyjne, zapoznała się z warunkami pracy i funkcjonowaniem WCM, z którym niemieccy koledzy są dopiero zapoznawani. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy organizacjami związkowymi w ramach Grupy.

 

FZZ Metalowcy

Elżbieta Szkotak

 
Kol. Szkotak Elżbieta – Przewodnicząca Okręgu Śląskiego FZZ METALOWCY PDF Drukuj Email
wtorek, 19 września 2017 19:56

W dniu 18 września 2017 delegaci Okręgu Śląskiego FZZ METALOWCY wybrali nowego Przewodniczącego Okręgu. W głosowaniu tajnym, obowiązki przewodniczącego do końca obecnej kadencji zostały powierzone kol. Szkotak Elżbieta – Przewodniczącej Międzyzakładowego Związku Zawodowego Auto działającego w Spółkach Grupy Magneti Marelli w Sosnowcu. Obradujący wybrali również członka Rady Federacji, którym został kol. Kyć Andrzej pełniący na co dzień funkcję Przewodniczącego NSZZ Pracowników Zakładu Osprzętu Elektroinstalacyjnego OSPEL S.A. Wierbka. W trakcie dyskusji uczestnicy wymienili się informacjami z zakładów pracy oraz zapoznali się z aktualnymi działaniami Federacji ZZ Metalowcy, które zaprezentował kol. Przewodniczący Mirosław Grzybek.FZZ METALOWCY

Mirosław Grzybek

 
Ustroń 2017 PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 15:42

W dniach 9-11 czerwca Rada Okręgu Śląskiego Federacji Związków Zawodowych Metalowców zorganizowała szkolenie związkowe, którego przewodnim tematem było Prawne funkcjonowanie Zakładowej Organizacji Związkowej na terenie zakładu pracy ( relacje i obowiązki Związek – Pracodawca) w świetle obecnych ustaw oraz zapowiadanych zmian w ustawie o związkach zawodowych i kodeksu pracy”. Wykład przeprowadził inspektor Państwowej Inspekcji Pracy z Bielska-Białej. W szkoleniu udział wzięło 58 przedstawicieli zakładów województwa śląskiego oraz przedstawiciele okręgów łódzkiego i opolskiego Federacji Metalowcy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Federacji Hutniczych Związków Zawodowych. Uzupełnieniem szkolenia była prezentacja przedstawicieli kancelarii prawnej Votum S.A. oferty dworactwa prawnego i odszkodowawczego dla członków związków zawodowych.

W trakcie wspólnego panelu związkowcy wymienili się informacjami o aktualnej sytuacji w poszczególnych zakładach pracy ze szczególnym uwzględnieniem przeprowadzonych tegorocznych negocjacji płacowych. Miła atmosfera spotkania oraz piękno ziemi beskidzkiej sprzyjały licznie prowadzonym dyskusjom oraz wspólnej integracji.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
Podziękowanie PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2017 17:17

 
Wybory uzupełniające w Okręgu Śląskim PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2017 17:10

W dniu 17 lutego 2017 w Katowicach miało miejsce Zebranie delegatów Okręgu Śląskiego Federacji Związków Zawodowych Metalowcy mające na celu dokonania wyborów uzupełniających.

Zebranie to zostało podyktowane rezygnacją ze wglądu na stan zdrowia z funkcji Przewodniczącego Okręgu kol. Tadeusza Wilka. Na początku zebrania Rada Okręgu Śląskiego uroczyście pożegnała kol. Tadeusza dziękując za 25 – letnią działalność na rzecz dobra ludzi pracy ich godnego statutu materialnego i wypoczynku oraz za obronę praw pracowniczych, a także za wkład w działalność ruchu związkowego w Polsce na ternie kraju i okręgu.

W Zjeździe uczestniczyło 35 delegatów reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe oraz goście: Przewodniczący Federacji kol. Romuald Wojtkowiak i V-ce Przewodnicząca Federacji kol. Magdalena Dura. Delegacji w głosowaniu tajnym, obowiązki Przewodniczącego Okręgu Śląskiego do końca obecnej kadencji powierzyli kol. Mirosław Grzybek.

W trakcie dyskusji delegaci mieli okazje wymienić poglądy na temat aktualnej sytuacji w ruchu związkowym na szczeblu okręgu, federacji oraz kraju.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6