Start -2015-

Wydarzenia roku 2015.

Spała 2015

W dniach 1-3 października, w Spale, odbyło się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy zorganizowane przez Federację Związków Zawodowych Metalowcy oraz  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne Rada Okręgu Mazowiecko ? Podlaskiego

Rada Okręgu Mazowiecko - Podlaskiego Federacji Związku Zawodowego Metalowcy z siedzibą w Warszawie zorganizowała w dniach 10 - 12 lipca 2015 roku w Płocku szkolenie związkowe dla członków organizacji zrzeszonych w Radzie połączone z posiedzeniem Rady Okręgu.

IX Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Branży Metalowej Wieliczka Brzegi 2015

W dniu 30 maja 2015 na zbiorniku Wieliczka  Brzegi odbyły się IX ogólnopolskie zwody wędkarskie w wędkarstwie spławikowym. Organizatorem tegorocznych zawodów była Federacja Hutniczych Związków Zawodowych wraz z NSZZ Pracowników Arcelormittal Poland S.A.

Ustroń 2015

W dniach 29-31 maja 2015 Rada Okręgu Śląskiego Federacji Związków Zawodowych Metalowców zorganizowała szkolenie związkowe, którego przewodnim tematem był \"Spór zbiorowy w zakładzie - uprawnienia Zakładowej Organizacji Związkowej\".

Pikieta pod Pałacem Prezydenckim 22 maja 2015

W dniu 22 maja 2015 związkowcy WSK PZL Świdnik S.A. zorganizowali pikietę przed Pałacem Prezydenckim. Powodem protestu była decyzja Rządu RP oraz MON-u ogłoszona w dniu 21 kwietnia br. przez Prezydenta RP, o odrzuceniu w postępowaniu przetargowym na śmigłowce dla Polskiej Armii, śmigłowców powstających w WSK PZL Świdnik.

1 maja 2015

W tym roku OPZZ zrezygnował z organizowania 1 majowego pochodu, który był tradycyjnie organizowany na ulicach Warszawy. W tym dniu w wielu miastach odbyły się liczne wiece w miejscach upamiętniających walkę ludzi pracy o godną prace, godne wynagrodzenie i godne traktowanie przez pracodawców.

Metalowiec 2015

W dniach 23-26 kwietnia 2015 w Mielnie w ośrodku FWP Albatros miały miejsce obchody tegorocznego DNIA METALOWCA. Organizacją spotkania związkowców zrzeszonych w Federacji Metalowcy zajęła się Rada Okręgu województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Okręgu kol. Bogdana Kaczmarka.

Manifestacja 18.04.2015

W dniu 18 kwietnia 2015 na ulicach Warszawy w Marszu Gwiaździstym uczestniczyło ok. 60 tyś związkowców zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych.

Brak zdjęć w galerii