Start Galeria -2019-

Wydarzenia roku 2019.

Mikołaje na ulicach miasta.

Międzyzakładowy Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników CMC Poland Sp. z o.o. i Spółek wspólnie z Zarządem CMC Poland po raz 14 zorganizował akcję ?Mikołaj?, która polega na wręczaniu maskotek i słodyczy dzieciom.

Pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Krakowie

W czwartek 21 listopada 2019 ok. 500 przedstawicieli wszystkich central związkowych pikietowało pod UW w Krakowie domagając się od Premiera RP Mateusza Morawieckiego podjęcia działań celem wstrzymania czasowego wyłączenia wielkiego pieca i stalowni.

Rada Federacji Metalowców i Hutników

W dniu 16 października  2019  obradowała Rada Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce. Gośćmi Rady byli Przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski oraz V-ce Przewodniczący OPZZ Piotr Ostrowski. Na początku spotkania Przewodniczący Federacji Mirosław Grzybek w imieniu zebranych złożył gratulacje Andrzejowi Radzikowskiemu w związku z wyborem na  funkcje Przewodniczącego OPZZ, życząc dużo zdrowia, sukcesów i wytrwałości w kierowaniu naszym ruchem branżowym.

Czy europejska płaca minimalna jest możliwa ?

Ta myśl zawsze towarzyszyła związkowcom wschodniej części Unii Europejskiej, którzy z ogromnym zainteresowaniem przyjęli deklarację jaką złożyła przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula Von Der Leyen. W swojej agendzie dla Europy opublikowała następującą wizję: ?Zaproponuję instrument prawny, który zapewni każdemu pracownikowi w Unii sprawiedliwą płacę minimalną.

ArcelorMittal Poland S.A.

W dniu 24 lipca ok. 2000 osób, związkowców i pracowników ArcelorMittal Poland S.A. oraz firm kooperujących zebrało się pod siedzibą zarządu spółki w Dąbrowie Górniczej domagając się zmiany decyzji zarządu ArcelorMitall Poland, dotyczącej tymczasowego wygaszenia wielkiego pieca w krakowskim zakładzie.

Chcemy pracować - kończcie negocjować

Pod takim hasłem ok. 150 związkowców Huty Częstochowa w dniu 3 lipca 2019 protestowało pod siedzibą Banku PKO Bank Polski S.A. w sprawie udzielenia zgody na przejęcie huty przez brytyjski fundusz inwestycyjny Greybull Capital.

Manifestacja IG Metall - "Solidarnie przez transformację"

W dniu 29 czerwca 2019 grupa 50 związków przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników reprezentujących 5 okręgów - Śląski, Wielkopolski, Dolnośląski, Mazowiecki i Rzeszowski odpowiadają  na zaproszenie nieniemieckich kolegów uczestniczyła w zorganizowanej przez IG Metall manifestacji.

Zawody wędkarskie 2019

W dniach 7-9 czerwca 2019 odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w wędkarstwie spławikowym Branży Przemysł OPZZ.

Organizatorem zawodów kolejny raz był Związek Zawodowy METALOWCY Mahle Polska Sp. z o.o. Krotoszyn. W zawodach uczestniczyło 15 ekip w tym 10 reprezentowało Federację Metalowców i Hutników, 2 ekipy reprezentowały z Federację Chemików, 2 ekipy reprezentowały ZZPE oraz 1 ekipa miejscowa.

1 maja 2019 - Święto pracy - Warszawska Cytadela

W dniu 1 maja przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce uczestniczyli w obchodach Święta Pracy zorganizowanych przez OPZZ.

Ogólnopolski Dzień Metalowca i Hutnika - Szaflary 2019

W dniach 25-27 kwietnia 2019 w miejscowości Szaflary OW Borowy Dwór miały miejsce obchody Dnia Metalowca i Hutnika.

«Startpoprzednia12Następnyostatnia»
Strona 1 z 2