Start Mazowiecko Podlaski
Warszawa
Kolejne Zjazdy Okręgowe - Warszawa, Olsztyn i Wrocław. PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2018 19:25

W dniach 26, 27 i 28 września 2018 miały miejsce kolejne Zjazdy Okręgowe Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce.

W wyniku wyborów Przewodniczącymi Rad Okręgów zostali:

 • w Okręgu Mazowiecko-Podlaskim kol. Lech Latarski reprezentujący ZZ Metalowców CNH z Płocka,

 • w Okręgu Warmińsko-Mazurskim kol. Joanna Grzegorczyk reprezentująca ZZ Metalowcy ZEM i SUNGSAN Ełk

 • w Okręgu Dolnośląskim kol. Lucjan Machul – reprezentujący ZZ Pracowników Diora Świdnica.

Uczestnicy wybrali delegatów na Zjazd Krajowy oraz członków Rady Federacji na kadencje 2018 – 2022. Poszczególne Zajazdy były doskonałą okazją na dyskusje na temat przyszłości ruchu związkowego i wyzwań jakie czekają naszą Federacje w nadchodzącej kadencji. Nowo wybranym zostały złożone gratulacje i życzenia owocnej pracy.


/galeria/

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
„Wysokie kompetencje ….” w Okręgu Mazowiecko-Podlaskim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 lipca 2018 18:54

W ramach realizowanego przez Federację projektu społecznego w dniach 19 – 21 lipca 2018 w Płocku, miało miejsce szkolenie dla przedstawicieli Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Radzie Okręgu Mazowiecko-Podlaskim. Uczestnicy wykorzystali czas na pogłębienie wiedzy z zakresu ekonomii, finansów firm i stanowienia prawa. Wspólnie spędzony czas pozwolił na wymianę doświadczeń z własnej działalności oraz integracje środowiska związkowego. Biorący udział w spotkaniu Przewodniczący Federacji zaprezentował aktualną sytuacje w ruchu związkowym.

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Metalowiec 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 15:19

W dniach 20 - 22 kwietnia 2017 w Soczewce k/Płocka w Ośrodku Szkoleniowo – wypoczynkowym Mazowsze miały miejsce uroczyste obchody DNIA METALOWCA 2017. Organizacją spotkania związkowców zrzeszonych w Federacji Metalowcy zajęła się Rada Okręgu Mazowiecko – Podlaskiego pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Okręgu kol. Lecha Latarskiego. W obchodach udział wzięło ponad 100 związkowców reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe rzeczone w FZZ Metalowcy. Podczas uroczystej Akadami wyróżniającym się działaczom Zakładowych Organizacji Związkowych zostały wręczone odznaczenia OPZZ oraz Federacji i tak:

I. Na wniosek Przewodniczącego FZZ Metalowcy Przewodniczący OPZZ przyznał odznakę – „Za zasługi dla OPZZII stopnia otrzymał:

 • kol. Brzusek Janusz,

II. Na wniosek Przewodniczącego FZZ Metalowcy Przewodniczący OPZZ przyznał odznakę – „Za zasługi dla OPZZ” I stopnia otrzymali:

 • kol. Długołęcki Sławomir

 • kol. Kępczyński Grzegorz,

 • kol. Mróz Jadwiga,

 • kol. Ogoniewski Zdzisław,

 • kol. Ogrodnik Zdzisław,

 • kol. Wiśniewski Patryk,

 • kol. Włodarczyk Iwona,

 • kol. Wojciechowski Krzysztof,

 • kol. Wróbel Robert,

II. Na wniosek Przewodniczących Okręgów  Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowcy przyznał odznakę  „Zasłużony Działacz FZZ Metalowcy” dla:

 • kol. Bis Wojciech,

 • kol. Borek Grzegorz,

 • kol. Cherek Henryk,

 • kol. Elegańczyk Karolina,

 • kol. Krawczyk Ryszard,

 • kol. Lis Alina,

 • kol. Siek Krzysztof,

W pierwszym dniu podczas panelu szkoleniowego uczestnicy zostali zapoznani z ofertą ochrony prawnej dla członków Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Metalowcy, jaką oferuje firma prawnicza CDO24 z siedzibą w Żorach. Jak obecnie jest potrzebna skuteczna wiedza prawnicza z różnego zakresu przekonujemy się wówczas, kiedy to, albo osobiście sami jej potrzebujemy, lub oczekują jej członkowie związku. Zakładowe Organizacje Związkowe zainteresowane współpracą z firmą CDO24, z którą Federacja ma podpisaną umowę gwarantującą zniżki dla członków Federacji zapraszamy na stronę internetowa www.cdo24.pl oraz do sekretariatu.

W trakcie drugiego dnia związkowcy zwiedzili firmę CNH Industrial Polska Sp. z o.o. w Płocku, w której powstają kombajny zbożowe i prasy dla rolnictwa. Uczestnikom została zaprezentowane historia zakładu, którego początki sięgają roku 1870. Został zaprezentowany proces produkcyjny i warunki pracy na wydziałach spawalni i montażu. W dalszej kolejności związkowcy w auli ratusza miejskiego spotkali z prezydentem Płocka panem Andrzejem Nowakowskim, który zaprezentował aktualne problemy miasta. W swojej wypowiedzi podkreślił doskonałą współpracę z kol. Lechem Latarskim jako przewodniczącym Związku Zawodowego Metalowcy CNH Industrial Polska Sp. z o.o. oraz Radnym Rady Miasta Płock.

/galeria zdjęć/

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

 
Mobbing – prawda i rzeczywistość PDF Drukuj Email
wtorek, 26 lipca 2016 18:22

Rada Okręgu Mazowiecko – Podlaskiego Federacji Związku Zawodowego „Metalowcy” z siedzibą w Warszawie zorganizowała w dniu 9 lipca 2016 roku w Płocku szkolenie związkowe dla członków organizacji zrzeszonych w Radzie połączone z posiedzeniem Rady Okręgu. Temat szkolenia: „Mobbing – prawda i rzeczywistość”. Szkolenie poprowadziła Pani Teresa Łygaś - inspektor Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu w Warszawie, Oddział w Płocku. W szkoleniu aktywnie uczestniczyli również członkowie organizacji związkowych zrzeszonych przy Radzie OPZZ w Płocku i powiatu płockiego. W spotkaniach uczestniczyli Magdalena Dura – wiceprzewodnicząca FZZ „Metalowcy” oraz związkowcy zrzeszeni przy Radzie Okręgu Mazowiecko – Podlaskiego FZZ „Metalowcy”. W sobotni wieczór delegacja została zaproszona na piknik integracyjny Związku Zawodowego „Metalowcy” zrzeszonego przy CNH Industrial Polska w Płocku, gdzie zabawa trwała do białego rana. /galeria/

PRZEWODNICZĄCY

RADY OKRĘGU MAZOWIECKIEGO – PODLASKIEGO

FEDERACJI ZW. ZAW. „METALOWCY”

Lech Latarski

 
Spotkanie szkoleniowo-integracyjne Rada Okręgu Mazowiecko – Podlaskiego PDF Drukuj Email
sobota, 18 lipca 2015 12:48

Rada Okręgu Mazowiecko – Podlaskiego Federacji Związku Zawodowego „Metalowcy” z siedzibą w Warszawie zorganizowała w dniach 10 - 12 lipca 2015 roku w Płocku szkolenie związkowe dla członków organizacji zrzeszonych w Radzie połączone z posiedzeniem Rady Okręgu.

Temat szkolenia: „Spór zbiorowy w zakładzie pracy, fazy sporu, mediacja, strajk ostrzegawczy, strajk, rodzaje strajków – uprawnienia Zakładowej Organizacji Związkowej”. Ważnym tematem poruszonym podczas szkolenia było omówienie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 2 czerwca 2015 roku dotyczącego zrzeszania się pracowników w ramach związków zawodowych. Szkolenie poprowadził ekspert OPZZ kol. Paweł Śmigielski. W szkoleniu aktywnie uczestniczyli również członkowie organizacji związkowych zrzeszonych przy Radzie OPZZ w Płocku i powiatu płockiego.

Podczas pobytu w Płocku członkowie Rady Okręgu mieli możliwość zwiedzenia i poznania systemu produkcji w CNH Industrial Polska Sp z.o.o. w Płocku – producenta maszyn rolniczych.

Dodatkowo delegacja odwiedziła Urząd Miasta Płocka, gdzie odbyło się spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka - Andrzejem Nowakowskim, podczas którego czestnicy mieli możliwość dowiedzenia się o najważniejszych zrealizowanych i przyszłych inwestycjach miejskich oraz poruszone zostały kwestie związane z tworzeniem nowych miejsc pracy na terenie miasta Płocka.

W spotkaniach uczestniczyli Romuald Wojtkowiak – przewodniczący FZZ „Metalowcy” oraz Magdalena Dura – wiceprzewodnicząca FZZ „Metalowcy”.

W sobotni wieczór delegacja została zaproszona na piknik integracyjny Związku Zawodowego „Metalowcy” zrzeszonego przy CNH Industrial Polska w Płocku, gdzie zabawa trwała do białego rana.

/galeria zdjęć/

 

PRZEWODNICZĄCY

RADY OKRĘGU MAZOWIECKIEGO – PODLASKIEGO

FEDERACJI ZW. ZAW. „METALOWCY”

Lech Latarski

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2