Start Okręg Wielkopolski
Poznań
Protest pracowników HCP Cegielski w Poznaniu PDF Drukuj Email
wtorek, 08 września 2020 16:23

W poniedziałek 7 września 2020 pod bramą główną upamiętniającym zryw robotniczy 28 czerwca 1956 roku, pracownicy, związkowcy, metalowcy HCP Cegielski protestowali aby kolejny raz upomnieć się o prawa do godnej pracy i płacy. Należąca do skarbu państwa Spółka jest kolejnym przykładem braku polityki gospodarczej obecnego Rządu. Złym zarządzaniem oraz lekceważeniem  pracowników przez Zarząd Spółki. W ciągu ostatnich lat zarządzający, doprowadził do chaosu organizacyjnego i zapaści ekonomicznej firmy. Rada Nadzorcza, która składa się głownie z przedstawicieli Polskiego Funduszu Rozwoju nie wyciągnęła i nie wyciąga z tego powodu żadnych wniosków. Nie jest w żaden sposób krytyczna wobec Zarządu Spółki oraz działań p. Prezesa. Składane kolejne rządowe obietnice dotyczące ulokowania produkcji zbiorników biogazowych oraz zamówień dla wojska do tej pory nie mają pokrycia w rzeczywistości. Pracownicy Cegielskiego czują się oszukiwani przez Rząd oraz lekceważeni przez Zarząd Spółki, który próbuje szukania poprawy kondycji firmy nie w nowych zamówieniach a w zapisach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

W swoim wytępieniu Przewodniczący Metalowców Darek Rychlewski powiedział -

„Cegielski to przede wszystkim My pracownicy a nie grunty, majątek i hale produkcyjne – przypominamy po raz kolejny wszystkim tym, którzy o tym zapominają, to pracownicy są najcenniejszym kapitałem Cegielskiego, należy więc ich chronić i dbać. To właśnie załoga Cegielskiego pielęgnowała przez lata i kontynuuje najlepsze tradycje polskiego przemysłu metalowego z głęboko zakorzenionym etosem pracy odziedziczonym po swym znakomitym patronie i założycielu firmy. Jesteśmy żywą historią polskiego przemysłu i domagamy się rzetelnej dbałości o nasz zakład.  My chcemy utrzymania i tworzenia nowych miejsc pracy – tutaj w „Cegielskim”. To powinien być priorytet dla wszystkich rządów naszego kraju! My chcemy czuć swoją godność i wartość człowieka pracy.”

 
64 Rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 PDF Drukuj Email
środa, 01 lipca 2020 21:05

W niedzielę 28 czerwca w 64 rocznicę wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956 przedstawiciele Komisji Międzyzakładowej NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań S.A. METALOWCY oraz Przewodniczący Okręgu Wielkopolsko-Lubuskiego Bogdan Kaczmarek złożyli kwiaty w miejscach upamiętniających dramatyczne wydarzenia tego okresu. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa uroczystości były skromniejsze, i chociaż od pamiętnego zrywu robotników Zakładu Cegielskiego minęło już ponad 6 dekad to obecna sytuacja pracowników ponownie nie jest najlepsza. Mimo wielu obietnic składanych przez przedstawicieli obecnego Rządu dotyczących rozwoju i ulokowania nowych inwestycji, zakład oraz pracownicy walczą o przetrwanie aby najstarszy zakład przemysłowy w Polsce nadal funkcjonował i zapewniał miejsca pracy.

FZZ MiH

 
„Wysokie kompetencje ….” w województwie lubuskim PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 19:46

W dniach 8 – 10 listopada 2018 w miejscowości Kolsko położonej w województwie lubuskim kolejna grupa przedstawicieli Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Metalowców i Hutników uczestniczyła w szkoleniu z zakresu ekonomii, finansów firm i stanowienia prawa. Szkolenie podnoszące kompetencje związków zawodowych w zakresie niezbędnym do udziału w procesie stanowienia prawa na ternie prowadzonej przez związki działalności jest realizowane w ramach projektu społecznego. Wspólnie spędzony czas pozwolił na wymianę doświadczeń z własnej działalności oraz integrację środowiska związkowego. Biorący udział w spotkaniu Przewodniczący Federacji zaprezentował aktualną sytuacje przed zbliżającym się I Zjazdem połączonych Federacji.FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Zjazdy okręgowe – zakończone PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 15:02

W dniach 18 i 19 października 2018 miały miejsce dwa ostanie Zjazdy Okręgowe w Bydgoszczy i w Poznaniu. Konferencje te zakończyły kampanie wyborcze w okręgach. Delegaci podsumowali mijającą kadencje, dokonali wyborów Przewodniczących Okręgów, delegatów na I Zjazd Krajowy FZZ Metalowców i Hutników, członków Rady Federacji oraz członków Rady Okręgu.

W wyniku wyborów Przewodniczącymi Rad Okręgów zostali:

  • w Okręgu Kujawsko-pomorskim kol. Małgorzata Łoboda reprezentujący ZZ Metalowcy BZE Belma S.A. Bydgoszcz,

  • w Okręgu Wielkopolsko-lubuskim kol. Bogdan Kaczmarek reprezentujący ZZ Metalowcy WSK Poznań,

Czas konferencji był również poświęcony na wymianę poglądów nurtujących ruch związkowy. Nowo wybranym zostały złożone gratulacje i życzenia owocnej pracy.

 

/galeria zdjęć/

FZZ MiH

Mirosław Grzybek

 
Nowy Tomyśl: Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy” w Aesculap Chifa Sp.z o.o. PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 16:14

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5